fbpx
Україна
Закон про мову — це удар в спину з боку Києва

Україна — незалежна суверенна держава, на території якого, включно з Кримом і Донбас, РФ не має і не може мати жодних прав.

Крок у прірву

Для отримання більшої підтримки своєї агресивної політики РФ веде проти незалежної української держави пропагандистську інформаційну війну по всьому світу. Далеко не єдиною, але найпершою метою, цільовою аудиторією пропаганди в цій війні є жителі в основному російськомовних населених пунктів України .

Ресурси РФ в інформаційній війні досить великі. Україна чинить активний опір — в останній період, з моєї точки зору — досить успішно. Зрештою, правда і право, які на нашому боці — це теж чималий ресурс.

І ось як в зв’язку з усім цим, перебуваючи на інформаційній передовій, в такому місці, як, наприклад, Одеса, розцінити появу у Верховній Раді законопроекту або законопроектів , у багатьох відношеннях неєвропейських і відверто дискримінаційних по відношенню до російськомовних і іншим неукраїномовним громадянам України?

Особисто я розцінюю Закон про мову 5670 просто як удар в спину з Києва .

У разі прийняття подібного закону, наслідки виявляться дуже важкими — громадська думка в Одесі неминуче хитнеться в антиукраїнську сторону . І, швидше за все, різко. При тому, що антиукраїнські настрої в деяких шарах суспільства в Одесі помітні неозброєним поглядом і так. Подивіться, кого тут понавибирали до міськради.

Не можна гасити пожежу бензином, в ім’я чого б то ні було: історичної справедливості, якою вона вам видається, і державного інтересу, яким він вам видається — в тому числі. Якщо, звичайно, вашою метою не є все до біса спалити.

Поява подібних законопроектів — прямий результат пробуксовки в Україні європейської ідеї , скріплювала станом на 2014-й рік здорову частину суспільства.

Багато людей з тих пір розчарувалися в європейському виборі — а ідейна ніша порожньою не буває. Але альтернатива європейському розвитку України — це прірва, зникнення незалежної України, яка в неєвропейський варіанті позбудеться необхідної в протистоянні з РФ геополітичної підтримки. І перший крок у прірву, схоже, вже зроблений , з радістю і напором деякої частини патріотично налаштованих громадян. Щире оману з благими намірами здатні завести далеко.

Мимохідь. Що таке «русскій мір»

Ніякого «русского мира», звичайно, немає. У реальності є російськомовне середовище, російськомовний інформаційний простір, туди входять і колишні одесити з Брайтон-Біч, і дуже багато хто ще, але мова зрозуміло, що не про це.

«Русскій мір» — це, по-перше, евфемізм, який Російська Федерація використовує для того, щоб не називатися «Російською імперією», останнього вона робити з політичних міркувань не бажає.

І також «русскім міром» путінські пропагандисти називають території, які вони хотіли б захопити і включити в свою імперію. В цілому, «русскій мір» — це мем , концентроване вираження російської шовіністичної імперської ідеї. Наприклад, коли ще не набув поширення термін «русскій мір», такий затятий імперський пропагандист як Затулін говорив про «прихильників російської ідеї», приблизно з тим же змістом.

Читайте також: КУРС ВАЛЮТ НА 25 СІЧНЯ. ДОЛАР ПРОДОВЖУЄ ДЕШЕВШАТИ

Джерело.

Related Post

facebook