fbpx
Авто
Залишив автомобіль не там – заблокують колеса
У центрі Чернівців поліція блокує спеціальними пристроями автомобілі, припарковані з порушенням правил.

Чернівчани у соцмережах скаржаться на дії працівників поліції, які спеціальними пристроями блокують колеса їхніх автомобілів. Мовляв, мало того, що працівники поліції затримують їх, ще й складають адмінпротокол і змушують сплатити штраф. Хоч процедура зняття пристрою із автомобіля швидка, все ж доводиться витратити чимало часу, допоки викличеш поліцію на місце події.

Звісно, що із злісними порушниками правил дорожнього руху потрібно боротися, бо є у нас така категорія водіїв, яких не зупиняють ані закони, ані великі штрафи.

У Нацполіції редакції «Погляду» підтвердили, що блокують колеса водіїв, які грубо порушують правила ПДР, створюючи перешкоди для інших учасників дорожнього руху та пішоходів. Якщо немає можливості забрати авто на арешт-майданчик, застосовують блокіратори.

– Тимчасове затримання транспортного засобу, а саме: блокування його за допомогою технічних засобів, застосовують тоді, коли автомобіль не можна доставити за допомогою евакуатора на арешт-майданчик, – зазначила прес-секретар управління патрульної поліції у Чернівцях Юлія Доліба. – Зокрема це відбувається у тому разі, коли неможливо усунути причину порушення на місці події та якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху. Також у разі виявлення транспортного засобу боржника (за сплатою штрафів – авт.), якого оголошеного в розшук,. Розблокування транспортного засобу здійснює поліцейський після складання протоколу або винесення постанови у справі про адміністративне правопорушення. У разі відсутності водія, транспортний засіб якого затримано, поліцейський залишає на місці, де був автомобіль, або під його склоочисниками, повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу.

Аналогічно правоохоронці намагалися боротися із порушниками правил ДР кілька років тому. Тоді також працював евакуатор. Щоправда, через якийсь час від цього довелося відмовитися через рішення судів, які довели неправомірних дії правоохоронців.

Нині юристи також стверджують, що не завжди дії працівників поліції є законними і їх можна оскаржити в суді. Бо у такий спосіб поліцейські на власний розсуд визначають провину власника авто.

Читайте також: В УКРАЇНІ ПОДОРОЖЧАЛИ АВТОМОБІЛІ: ЩО БУДЕ З ЦІНАМИ В 2017

Related Post