fbpx
Breaking News
Серйoзні стосунки, нe для них: Цuм знaкам зодiаку непoгано живeться в холoстяцькому статусі
Я росла в сім’ї, де конфлікти було прийнято вирішувати без крuків, і тим більше без рукoприклaдствa: цікава історія про те, як я врятувала незнайому пару від розлучення
Якa ж вона розумничка! Оcь, як повинна відповідати мужикам, справжня жінка!
“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!
Які молодці! На Вінниччині, у селі Іванів, вже стала традицією масова ранкова шкільна руханка: енергетичний заряд, бадьорість і  краща продуктивність дітям і вчителям забезпечені!
Суспільство
Заробітки за кордоном: пакувальником цукерок в Польщі – 19 тисяч, а зварювальником у Франції – 40 тисяч грн

На хвилі кризи харків’яни все активніше рвуться на заробітки за кордон, а у відповідь на попит отримують сотні привабливих пропозицій. У мережі можна відшукати вакансію на будь-який смак – від пакувальника шоколадних цукерок в Польщі з зарплатою в 16 000-19 000 грн в місяць до зварника у Франції з окладом в 40 000 грн і збирача ягід у Швеції на зарплату від 26 000. “Сегодня” з’ясувала, наскільки популярний серед українців такий вид працевлаштування.

Як розповіли нам в одному з харківських рекрутингових агентств, тенденція до різкого зростання або падіння числа виїздів за кордон безпосередньо залежить від положення всередині країни. “В середньому наше агентство допомагає працевлаштуватися за кордоном 30 харків’янам на місяць. Коли починалася мобілізація, наплив клієнтів різко зростав до сотні в місяць”, – розповідає директор агентства Сергій Кривошеєв. Близько 70% претендентів – чоловіки, при цьому більшість їдуть до Польщі.

Кривошеєв каже, що сьогодні за кордоном затребувані зварювальники та швачки. “Багато хто приходить без досвіду роботи або з не дуже популярною спеціальністю. Молодь обирає роботу в ресторанах швидкого харчування, упаковує продукти або побутову техніку, роботу, де не потрібні спеціальні навички і досвід”, – пояснює рекрутер.

У більшості претендентів в результаті виходить закріпитися за межами Батьківщини, багато хто навіть рухаються вгору по кар’єрних сходах. Наприклад, харків’янка Наталія Міщенко працює в Польщі більше 8 років. Починала вона в 2008-му з роботи в супермаркеті, де отримувала близько 5000 грн.

Читайте також: У ВОДОЙМАХ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ — НЕБЕЗПЕЧНА ХВОРОБА

“Доводилося і ящики розвантажувати на складі, і товар виставляти, і на касі сидіти. У вихідні прибирала в будинках. Шукала роботу собі завжди сама. Зараз працюю в салоні краси адміністратором. Зарплата, може, і не велика, але відчуваю себе жінкою, а НЕ вантажником “, – розповіла Міщенко.

А ось 25-річний харків’янин Микола Сахно пропрацював в Польщі машиністом на залізниці лише півтора року, і спочатку кар’єра складалася добре. Всього за півроку роботи, каже хлопець, він заробив собі на добротний, нехай і старий автомобіль. “Все складалося добре до тих пір, поки в Харкові у рідних не почалися проблеми з роботою, довелося допомагати їм з-за кордону. Від автомобіля змушений був відмовитися, а згодом зрозумів, що повинен бути поруч з батьками, і повернувся”, – ділиться досвідом Микола.

Related Post