fbpx
Суспільство
10 правил сучасного столового етикету, про які ми забуваємо

Як поводитись за столом, щоб ніхто не зміг дорікнути вам у невігластві:

1. Відкушувати або різати ножем шматочок хліба – поганий тон. Його потрібно ламати руками на невеликі шматочки над тарілкою, а потім класти до рота.

Якщо до столу подали булочки – спочатку покладіть одну собі на блюдо, а потім починайте їсти.

2. Безпосередньо перед їжею серветку потрібно розгорнути, скласти удвічі і покласти собі на коліна. Залишати її на столі або, ще гірше того – заправляти за комір у вигляді слинявчика – поганий тон.

Забруднені руки витирають верхньою частиною серветки, не піднімаючи її з колін. Після закінчення трапези не намагайтеся акуратно її згорнути, намагаючись надати початковий вигляд.

Просто складіть її в декілька разів і покладіть праворуч від тарілки.

3. Не хвилюйтеся, якщо побачите біля своєї тарілки великий набір столових приладів. Дійте за простим принципом: починайте трапезу з приладів, які знаходяться найдалі від тарілки, адже зазвичай страви подають саме в такому порядку.
4. Тримають келихи завжди за верхню частину, що розширюється, а якщо п’ють біле або червоне вино – за “талію”, щоб напій в келиху не міняв свою температуру.

5. У ресторані не прийнято дути на їжу, якщо вона ще занадто гаряча. Зачекайте, поки ваша страва охолоне.

Читайте також: ЦЕ НОРМА: ЧАШКУ З-ПІД КАВИ МОЖНА НЕ МИТИ

6. Столовою ложкою для супу краще користуватися “від себе”, набираючи стільки їжі, скільки поміститься в роті за один раз.

7. Якщо ви не вмієте користуватися китайськими паличками – не соромтеся попросити вилку. Це зовсім не суперечить правилам пристойності.

8. Користуватися зубочисткою, поправляти зачіску або макіяж за столом протипоказано.

9. Піца – приклад самого що ні є неформальної страви. Якщо ви перебуваєте в гостях або в компанії близьких друзів – можете брати шматочок руками. Але в закладі, де до страви подають прилади – краще ними скористатися.

10. Якщо раптом вам зателефонували, вибачтеся перед присутніми, відійдіть поговорити, якщо питання не терпить зволікання. У всіх інших випадках скажіть абоненту, що передзвоните йому пізніше.

Джерело.

facebook