fbpx
Суспільство
10 речей, які не можна говорити жінкам при надії

Жінки, як відомо, – створіння ніжні. А  жінки при надії – ще й непередбачувані. Ми склали для вас перелік із десяти речей, яких не варто торкатися в розмові з майбутною матусею, щоб не наражати на небезпеку себе і не піддавати загрозі здоров’я її та маляти.

1. Планування дитини. «А ви планували дитину, чи так вийшло?», «Хочете нарешті дівчинку? – бо двоє хлопців вже є», «А батько радий?». Все це питання глибоко особисті і можуть бути навіть болючими, тож тож якщо жінка захоче з вами чимось поділитися, вона сама це зробить. Так само не вам судити, чи готова жінка стати мамою, тож утримайтеся від коментарів: «Ви так недовго разом, не рано дитину?», або «Давно пора!»

2. Розмір живота. Від «У тебе що, двійня?», «А я здалеку бачу – ти котишся!», ну і зовсім грубо: «Ого, як тебе роздуло!» до «Такий маленький живіт на восьмому місяці?!», «Ти там що, гномика виношуєш?» – будь-яка з цих фраз може загнати майбутню матір у ступор. Навіть якщо таким чином ви хотіли зробити завуальований комплімент (мовляв, молодець, богатиря носиш, чи молодець, досі струнка), далеко не кожна жінка зрадіє від уваги до її живота і передбачень щодо розмірів маляти.

3. Коментарі щодо їжі: «Тобі треба їсти за двох!», «МакДональдз? У твоєму стані такого не можна!», «Візьми фруктовий салатик з ківі – добре проти закрепів». Такі поради, навіть якщо вони від щирого серця, дуже дратують вагітних. У більшості і без вас складні стосунки з їжею, не погіршуйте їх ще більше. Так само і гумор типу «Солоних огірочків з пломбіром не хочеться?» навряд чи розсмішить майбутню матусю. А от знудити її може.

4. Нав’язлива опіка. «Сідай-сідай, тобі не можна стояти!», «Ти що, постав, тобі не можна піднімати важкого!». По-перше, вагітність – не хвороба, жінка сама може подбати про себе. По-друге, якщо справді хочете запропонувати свою допомогу, зробіть це між іншим і спокійним тоном, а не так, ніби ви янгол, що з’явився врятувати майбутню маму від чогось страшного.

5. «Дай помацати твій живіт!», – весело кажете ви при надії і навіть не уявляєте, які жахливі кари вона для вас вигадала, поки ви завершували своє безневинне прохання. Живіт  жінки – це насамперед частина тіла іншої людини. Ви ж не чіпляєтеся до інших: о, дай погладжу тебе по голові, якою ти думаєш, чи потримаюся за щоки, поки ти жуєш.

6. Прогнози. Які? – спитаєте. Та будь-які. «В тебе буде дівчинка! Кажуть, дівчата забирають мамину красу» (ой-ой, бережіться), «В тебе живіт опустився – на днях народиш», «Якщо зараз спина болить, то після пологів взагалі не розігнешся». Повторимося – будь-які. Прогнози. Дратують. Дуже.

7. Залякування. «А ти дізнавалася, які є ризики для жінки твого віку?», «Невже ти не проходила скрінінг? Обов’язково пройди!», «Ти знаєш, що аналізи можуть і не показати деяких відхилень?». І, вінець всього: «Зараз ще неважко, от пологи – це справжній жах!». Страшилки – це те, чого найменше потребує жінка. А найбільше потребує спокою. І шоколаду.

8. Порівняння. «Ой, у тебе просто втома, а у мене блювота була щодня аж до пологів», «Ти хоч уже в декреті, а я на роботу до останнього ходила», або «А мені було так легко, якби не живіт, я б і забула, що вагітна». Ваш досвід – це ваш досвід. Що до нього майбутній мамі – у неї свої турботи: то безсоння, то жахіття наснились, то обручка перестала налазити.

9. «Ви вже вибрали ім’я?». Грррр. Краще не питайте. Бо навіть якщо так, невже ви вірите, що майбутній матусі буде цікаво почути, що ви думаєте про її вибір?

10. «Насолоджуйся останніми днями свободи». Справді? А потім що? Якщо ви гадаєте, що діти – це добровільне ув’язнення, далеко не всі з вами погодяться. Тим паче на етапі виношування первістка. Тож забудьте про поради: «спи, поки маєш можливість», «ходи по кафе, поки є час», «займайся собою, доки не обкладена підгузками».

Читайте також: 5 ЗВИЧОК УСПІШНИХ ЛЮДЕЙ ПЕРЕД СНОМ

А знаєте, на які ще фрази  бурхливо реагують? «Збираєшся годувати грудьми?», «А хто батько?», «Коли думаєш повертатися на роботу?», «А другого (третього, хлопчика / дівчинку) плануєте?», «Я думала, ти не хочеш дітей», «Не уявляю тебе мамою дівчинки», «Ти вирішила народжувати?», «Роби кесареве, це простіше», «Народжуй тільки вдома, лікарня – це жах», «Бідненька, ти така змучена», «Ще не народила?». Ну ви зрозуміли – всього не перелічиш.

А знаєте, що сподобається кожній жінці при надії? – Ти справжня красуня. Ти просто цвітеш. Ти прекрасна.

Джерело.

facebook