fbpx
Лайфхаки
11 поганих звичок, через які ви весь час відчуваєте себе втомленими

У кожної людини є певний запас психічної енергії, який він витрачає на виконання завдань. І якщо ця енергія закінчується, то продуктивність різко падає. Від цих 11 звичок варто позбутися, щоб не залишитися без важливих ресурсів.

1. Відсутність плану

Чим більше рішень ви приймаєте, тим більше психічної енергії витрачаєте. Ці рішення можуть бути як значними, так і не дуже (наприклад, яку сорочку надіти).

На будь-яке рішення витрачається енергія. Тому багато відомих людей навмисно обмежують себе. Досить поглянути на гардероби Барака Обами, Стіва Джобса і Марка Цукерберга. Кожен з них в більшості випадків з’являвся на публіці в одній і тій же одязі. А американський підприємець і економіст Сет Годін ніколи не зраджує сніданку, який складається з одного лише бананово-горіхового коктейлю.

Рішення: щовечора складайте план на ранок. Спочатку вносите в нього важливі завдання. Оновлюйте список по мірі необхідності.

2. Надмірне планування

Шкідливим може бути і надмірне планування. Заповнити свій список завдань роботою, сімейними зустрічами, спортом може бути досить просто, але справлятися з усім цим набагато складніше.

Мати вільний час на відпочинок – один з найважливіших аспектів збалансованої життя. Про це можна легко забути, але розслаблятися потрібно обов’язково.

Рішення: кожен день залишайте в плані прогалини для занять, які вас заспокоюють. Це може бути якесь хобі або просто читання книги.

3. Ігнорування безладу

Можна подумати, що порядок на робочому місці не має такої ж важливості, як продуктивність. Але продуктивність може залежати від того, наскільки це місце прибрано. Згідно з дослідженнями, велика кількість зорових стимулів значно впливає на мозок, коли ви намагаєтеся зосередитися.

На концентрацію йде більше психічної енергії, коли на столі лежить багато речей, що відволікають увагу. Навіть якщо це не смартфони та інші пристрої, які видають звуки і вібрують, а скріпки, блокноти та гуртки з недопитим чаєм.

Рішення: підтримуйте порядок, причому не тільки на робочому місці, а й скрізь, де можливо. Це підвищує концентрацію і просто заспокоює.

4. Прокрастинація

Коли ви відчуваєте, що ваш мозок втомився, є спокуса відкласти всю роботу на потім. Часом це має сенс: важко працювати над важливим проектом, коли ви не можете вичавити з себе максимум. Але прокрастинація може надавати поганий вплив на психічну енергію.

Сили йдуть навіть на те, щоб вирішити, взятися за справу зараз або трохи його відкласти. Навіть щоб згадати про невиконану завдання, потрібні зусилля. Все це призводить до виснаження розумових резервів.

Рішення: дотримуйтесь правилом двох хвилин : якщо можете виконати завдання за цей час, то навіть не думайте відкладати. У той же час, завжди можна зробити двохвилинний перерву практично без шкоди для концентрації.

5. Перфекціонізм

Прагнення до ідеального результату – добре, але в міру. Намагаючись виконати завдання на 10 з 10, можна витратити багато часу, але ваші надмірні зусилля можуть взагалі не помітити.

Краще навчитися зупинятися в той момент, коли розумієш, що робота зроблена добре і далі її робити немає сенсу. На читання листа, над яким ви сиділи годину, у начальника, швидше за все, піде хвилина або навіть менше.

Рішення: запитайте себе, чи задоволені ви результатом роботи. Не витрачайте тонни психічної енергії на досягнення ідеального результату. Просто зробіть роботу добре.

6. Многозадачність

Як показують дослідження, в когнітивному плані багатозадачність вкрай неефективна. Перемикання з однієї справи на інше не проходить безслідно: кожен раз ви даремно витрачаєте енергію.

Але у деяких людей завдяки багатозадачності продуктивність лише зростає. Якщо це ваш випадок, то продовжуйте в тому ж дусі – цей пункт не для вас. Але більшість набагато краще справляється зі справами, якщо воно одне.

Рішення: перетворите однозадачность в звичку. Використовуючи техніку Pomodoro , навчитеся 25 хвилин концентруватися на одній меті і потім давати мозку швидку перепочинок.

7. Небажання вести записи

Чим більше інформації ви тримаєте в голові, тим більше енергії витрачаєте. Це може стосуватися списку покупок, ідей про відпочинок на вихідних або навіть чийогось номера телефону. Якщо все це не записувати, то мозку доводиться робити багато додаткових зусиль.

Робити записи дуже просто і корисно. Завдяки програмам для створення заміток ви ніколи не забудете про щось важливе, навіть якщо мозок зайнятий зовсім іншими завданнями.

Рішення: робіть записи на папері або в електронному вигляді. Коли ви записуєте, ви як би говорите мозку: «Розслабся, друже, я вже зробив роботу за тебе». Також вважається, що те, що ви записуєте, краще відкладається в пам’яті.

8. Погане харчування

Те, що ви їсте, теж має великий вплив на продуктивність. Їжа з високим глікемічним індексом начебто білого хліба, білого рису і всього з рафінованим цукром дасть вам швидкий заряд енергії. Але за ним підуть різкий спад і втому.

Продукти з більш низьким глікемічним індексом начебто цільних злаків, фруктів і овочів, а також їжа з високим вмістом білка підвищують енергійність більш плавно і дозволяють зберігати її довше.

Рішення: досить трохи змінити систему харчування, щоб відчути значну різницю. Їжте горіхи, рибу і свіжі ягоди. І не зациклюйтеся на кофеїн. Він допомагає, але ненадовго.

9. Нестача води

Пийте достатньо води. Скільки саме потрібно пити, питання спірне, але якщо ви будете випивати від шести до восьми склянок на день, то відчуєте себе краще. Навіть невелике зниження рівня гідратації організму значно впливає на самопочуття і продуктивність.

Якщо ви звикли пити шипучі напої, кава і чай, то віддати перевагу воді буде не так просто, як може здатися. Але це того варте.

Рішення: якщо вам складно змусити себе пити багато води, спробуйте спеціальний додаток, наприклад My Water Balance. Воно покаже, скільки необхідно випити за день, і допоможе з мотивацією.

Читайте також: ЯК УСПІШНІ ЛЮДИ ЗБЕРІГАЮТЬ СПОКІЙ В СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ

10. Ніщо не заряджає енергією так, як сон. Достатня кількість хорошого сну дозволяє якісно виконувати завдання і не вимотує.

Якщо ви мало спите, то ваш мозок не задіює всі ресурси. Частина з них можна «розбудити» за допомогою кофеїну, але з часом до нього розвивається імунітет. Крім того, через каву і енергетиків виникає звичка спати менше, тому втома приходить швидше.

Рішення: дайте організму стільки сну, скільки він вимагає. Якщо відчуваєте втому протягом усього дня, то вам дійсно потрібно спати більше. Більшості людей потрібно близько восьми годин нормального сну, тому відштовхуйтесь від цього числа або змінюйте його відповідно до самопочуттям.

11. Ігнорування улюблених занять

Навіть якщо взяти до уваги все перераховане вище, можна легко забути або просто не знайти часу на улюблене заняття. Хобі , відеоігри, читання книг або розвиваючі курси – список можна продовжувати нескінченно.

Рішення : якщо потрібно внести в денний план захоплення, без якого ви жити не можете, – сміливо вносите. Можливо, вам буде простіше починати день з 20 хвилин заняття улюбленою справою. Все, що розслабляє, викликає посмішку на обличчі і допомагає радіти життю, варто того, щоб внести це в розпорядок дня.

Джерело.

facebook