fbpx
Здоров'я
13 порад, як виспатись за короткий час

Близько 60% людей страждають від недосипання. Тому, виконуючи кілька рекомендацій, можна істотно посприяти повноцінному відпочинку людини під час сну.

Не їжте перед сном

Передусім не варто їсти перед сном. На ситий шлунок в організмі не виробляється гормон мелатонін, який сприяє засинанню. Переївши увечері, вранці людина відчуває дискомфорт і важкість у шлунку. Останній прийом їжі перед сном має бути за 4 год. А страви, багаті вуглеводами і білками та з низьким вмістом жиру, продовжать ваш сон і зроблять його міцнішим.

Не читайте з електронних ґаджетів

Не варто перед сном читати електронні книги, планшети і смартфони. Ці пристрої мають активну матрицю або підсвічування в блакитному діапазоні колірного спектру, яке змушує мозок вважати, що сонячний світловий день ще не закінчився.

Змініть позу

Також причиною поганого сну чи безсоння є синдром апное – тимчасове блокування дихальних шляхів і хропіння. Часто через це люди по кілька разів прокидаються серед ночі, не розуміючи причини. Це можна вирішити, якщо змінити позу: засинати на животі або боці.

Не пийте багато кави

Основною причиною безсоння вважають каву. Особливо, якщо випити понад 4 чашки на день. Кофеїн – психостимулювальний засіб і впливає на нервову систему. Тому кавоманам рекомендують зменшити кількість випитої кави до 2 філіжанок на день, передає “Добрий лікар”.

Пийте більше води

Організму людини для нормальної роботи практично всіх процесів потрібно пити приблизно два літри води в день. Нестача води призводить до стресів організму. Коли організму її вистачає, то під час сну він може повністю розслабитися.

Лягайте спати до опівночі

Якщо лягти спати до опівночі, можна зекономити години сну. Дослідження виявили, що одна година сну до 24:00 дорівнює двом годинам – після опівночі.

Гуляйте перед сном

Прогулянки на свіжому повітрі сприятливо впливають на нервову систему, допомагають швидко заснути і виспатися за короткий час. Але варто пам’ятати, що не можна себе виснажувати. Це стосується інтенсивних фізичних навантажень. Тоді головний мозок занадто збуджується, і це може спричинити безсоння.

Подрімайте вдень

Якщо організм просить подрімати вдень – не потрібно йому відмовляти. Але слід прокинутися до того, як він увійде в фазу глибокого сну, бо інакше весь день пройде нанівець. Для цього денний сон має тривати максимум 30 хв. У такій фазі швидкого сну організм людини теж відпочиває і розслабляється – відбувається заміщення одного нічного циклу і скорочується тривалість сну приблизно на 2 год.

Провітрюйте приміщення

Людина швидше засинає в прохолодній кімнаті – тому рекомендують перед сном обов’язково провітрити кімнату. Це корисно ще й для того, аби “вивітрити” велику кількість шкідливих мікроорганізмів, що накопичуються за день, і зменшити вологість.

Не змушуйте себе засинати

Коли довго лежиш у ліжку, крутишся з боку на бік, а сон все не йде – не варто змушувати себе спати. Замість цього краще встати і зробити якісь справи чи чимось зайнятись. Хай це і може тривати аж до ранку і людина в результаті засне на годину – це нормалізує добові ритми до наступної ночі.

Викиньте всі “важкі” думки

Перед сном не варто думати про глобальне і проблеми. Все, що стосується роботи – закінчується разом з робочим днем, рекомендують психологи.

Звикайте до графіка

Чіткий режим допоможе вашому організму встигати відпочивати за відведений час. Будь-які зміни для організму – це стрес, тому необхідно дотримуватися свого розкладу, лягаючи спати та прокидаючись в один і той же час.

День сну

Якщо виспатися хронічно не виходить, необхідно виділити хоча б один день винятково для відновлення і повноцінного відсипання.

Читайте також: ТЕЛЕКАНАЛ “1+1” ЗАХИЩАЄ СВОГО “ІНСПЕКТОРА”

Джерело.

Related Post