fbpx
Суспільство
14 ознак міцних і здорових відносин

Ознаки здорових відносин

1. У вас спільні цінності

У відносинах можна і часом навіть потрібно прийняти деякі відмінності. Ви можете дотримуватися різних політичних поглядів; зустрічатися з атеїстом, будучи глибоко віруючою людиною; по-різному оцінювати творчість Мадонни чи Макса Коржа.

Мабуть, найголовніше – це дивитися в одному напрямку і розділяти ключові життєві принципи. А ще здорово мати схожі погляди на те, як повинні будуватися відносини в родині.

2. Ви поважаєте один одного

Взаємна повага – ключ до довгих і благополучним відносинам. Ви не маніпулюєте почуттями партнера, а йдете один одному назустріч, чи не намагаючись вчити іншого життя.

Ніколи, ніде і ні під яким приводом не заглядайте в чужий мобільний. Залиште цей ящик Пандори закритим і спите спокійно.

3. Ви будите один в одному кращі, а не гірші якості

У моїх попередніх відносинах мені постійно давали зрозуміти, що я не виправдовую очікувань. В якийсь момент я майже повірила, що нічого не вмію, стала подумки додавати приставку «недо» до всіх своїх дій і якостям.

Нормальні відносини будуються на взаємній повазі (дивись пункт № 2), де дві людини допомагають один одному рости і розвиватися, але не змушують змінюватися під тиском.

Зміни – це важлива, позитивна і корисна частина життя, але потрібно самому захотіти змінитися. У здорових відносинах ви обидва ростете і розвиваєтеся як особистості, а не стаєте об’єктом постійного осуду і критики з боку партнера.

4. Ви любите разом веселитися

Весело проводити час разом теж потрібно вміти. Треба зізнатися: всі люди різні, у всіх своє розуміння веселощів. Важливо, щоб ваше бачення хорошою тусовки збігалося з думкою вашого партнера і обидва отримували задоволення від процесу. Хтось любить галасливі вечірки і дикі танці, а комусь набагато миліше ідея стати учасниками інтелектуального клубу.

5. Ви можете розраховувати на партнера у важкій ситуації

Життя – непроста штука, і часом ми все опиняємося в складному становищі. У правильних і здорових відносинах ви повинні бачити в партнері опору, який не злякається і не втече від труднощів.

Ваш партнер – друг і союзник. Він готовий бути поруч, допомогти у важкий момент, а не тільки розділяє з вами моменти радості і вселенського веселощів.

6. Ви дбаєте один про одного

Турбота про ближнього – нормальна людська потреба. У здорових відносинах вам хочеться любити і бути коханим. Ви не тільки забираєте, а й легко віддаєте, нічого не вимагаючи і не чекаючи взамін.

Любити – це знаходити своє власне щастя в щастя іншої людини.

А ще вам хочеться всім ділитися. Якщо ви опинилися в класному місці поодинці, то обов’язково подумаєте: «Шкода, що моєї половинки немає поруч, було б здорово розділити цей досвід».

7. Ви довіряєте своєму партнерові і відчуваєте себе спокійно

Тотальний контроль більше підходить для армії. У здорових відносинах ви не вимагаєте щохвилинної звіту у всьому, а довіряєте один одному і, що не менш важливо, впевнені в собі.

У нормальних відносинах ви не витрачаєте свій час на аналіз незрозумілих дій партнера і пошук прихованих смислів в розмовах з друзями, а відчуваєте себе спокійно і можете плідно займатися своїми справами.

8. Ви розмовляєте один з одним

Комунікація – важливий елемент здорових відносин. Ви не здогадується, а питаєте безпосередньо і озвучуєте ваші бажання, не намагаючись патологічно уникати конфлікту. Люди не читають думки і можуть просто не знати, що вам чогось не вистачає. Ви ж це прекрасно розумієте, тому не соромитеся просити свого партнера про те, що для вас важливо. А ще ви вмієте не тільки говорити, а й слухати.

9. Вам комфортно разом мовчати

Розмовляти на цікаві теми дійсно круто, але іноді набагато важливіше вміння разом помовчати. У здорових відносинах вам комфортно просто знаходитися поруч. Ви не намагаєтеся заповнити всі виниклі паузи зайвими словами і не втомлюєтеся один від одного, а то й вимовляєте ні слова.

10. У вас є своє життя поза відносин

Ви дуже любите бувати разом з другою половинкою, але при цьому залишаєтеся самодостатньою особистістю зі своїми інтересами і захопленнями поза відносин. Класно іноді проводити час окремо, мати своїх друзів і свої улюблені заняття.

У здорових відносинах ви не намагаєтеся заповнити собою весь вільний час партнера, а дозволяєте йому мати свої інтереси, які ви не засуджуєте, а поважаєте.

11. У вас схожий режим дня

У нормальних відносинах вам вдалося підлаштуватися під біоритми іншого без шкоди для власного здоров’я і настрою. Якщо ви жайворонок, а ваш партнер – сова і ніхто не хоче міняти свої звички, це з часом може стати проблемою.

У здорових відносинах вам вдалося домовитися і знайти баланс, щоб обом відчувати себе комфортно.

12. Ви команда

Ви завжди приймаєте сторону свого партнера, принаймні прилюдно. Зрозуміло, наодинці ви завжди можете озвучити, що думаєте насправді і чому ваш партнер надійшов необачно.

Читайте також: ЧОМУ ПРАЦЮВАТИ ДОПІЗНА МАРНО І НАВІТЬ ШКІДЛИВО

Джерело.

facebook