fbpx
Лайфхаки
3 кроки, які допоможуть знайти своє покликання в житті

Кожен п’ятий ненавидить свою професію, але проводить на роботі значну частину життя. Щоб не стати одним з таких людей, скористайтеся простою методикою, яка допомагає розібратися в своїх мотивах і зрозуміти, до чого ви прагнете.

У будь-якої людини є своє покликання, тут немає винятків. У кожного є здібності до справи, в якому він зможе найкраще показати себе. Проблема в тому, що не так просто зрозуміти, що це за справа. Адже поки не спробуєш, не впізнаєш.

Психолог Олександр Рей пропонує методику з трьох кроків: усвідомлення, напрямки та дії. Коротенько розповімо про неї і вправах, які ви зможете виконати прямо зараз.

Все стоїть було втілено в життя завдяки методу трьох кроків. Навіть не підозрюючи про це, методом проб і помилок люди самі проходять ці три кроки і налагоджують своє життя.

Крок 1. Усвідомлення

Ніяких змін у вашому житті не буде, поки в один прекрасний день ви не прокинетеся з думкою, що пора щось змінювати . Щоб не чекати цього прекрасного дня, можна поступити розумніше – задати собі правильні питання.

Почати треба з трьох головних питань:

  1. Що в житті і в вас не так?
  2. Що вас не влаштовує?
  3. Що і як саме ви хотіли б змінити?

І ось перша вправа. Напишіть 3-5 пунктів щодо кожної сфери у вашому житті. Якщо відразу в голову нічого не приходить, подумайте над кожним пунктом стільки, скільки буде потрібно.

Що вас не влаштовує і що ви хочете змінити?

У відносинах з партнером: __________

У відносинах в сім’ї: __________

У відносинах з дітьми: __________

У відносинах з батьками: __________

В роботі: __________

У вашому достатку: __________

У власному характері: __________

У своєму тілі: __________

У стані здоров’я: __________

Цей список – ваша відправна точка. Рей радить час від часу звертатися до нього, щоб відстежувати прогрес і нагадувати собі, які області вашого життя вимагають змін.

Крок 2. Напрямок

Одного усвідомлення, що у вашому житті є речі, які вас не влаштовують, мало. Потрібно зрозуміти, що робити з цим фактом далі. У цей момент важливо знайти правильний напрямок.

Один можливий варіант, про який розповідає Рей, – пошук призначення через дію. Коли не знаєте, чим хочете займатися, пробуйте навмання все підряд, коли-небудь пощастить. Але на це потрібно занадто багато часу і ресурсів.

Інший спосіб – підключити власний досвід. Для цього виконайте проста вправа.

1. Чим би ви займалися, якби були багатим?

Уявіть, що ви непристойно багаті. Можете записати цю суму – то кількість грошей, яке вам потрібно, щоб відчувати себе повністю забезпеченим. Ви так багаті, що можете займатися чим душа забажає.

Запишіть п’ять справ, за які ви б взялися. Але це повинно бути саме справу (а не пусті заняття на кшталт «лежати на березі океану»), що вимагає вашої участі. Ваша мета – придумати собі роботу, яка зробить вас щасливішим.

2. Чим би ви займалися, якби були бідним?

А тепер підемо від зворотного. Уявіть, що вас звільнили і у вас зовсім не залишилося коштів для існування. Придумайте п’ять занять, якими ви зможете заробляти собі на життя. Врахуйте, що це ваш шанс почати з чистого аркуша, тому вибирайте справи до душі.

3. Які заняття роблять вас щасливішими?

І останнє завдання. Напишіть п’ять улюблених справ, якими ви готові займатися годинами безперервно. Перерахуйте свої хобі та захоплення, бездіяльність не вважається.

У цих трьох списках прихований вірний курс. Перечитайте їх уважно ще раз і вирішуйте, куди будете рухатися.

Крок 3. Дія

Найважливіший етап. Без нього два попередні кроки так і залишаться лише мріями. Вибір напрямку допоможе вам поставити конкретні цілі . Цілі розбивайте на конкретні дії. І дійте.

Все, що потрібно, – розмірене щоденна робота, крихітні, але реальні кроки.

Читайте також: ЧОМУ ЦУКОР ШКІДЛИВИЙ: ТОП-5 ПРИЧИН

Джерело.

facebook