fbpx

Три причини, чому батьки не повинні виконувати домашні завдання разом з дитиною!

Багато батьків вважають, якщо не контролювати виконання «домашки», дитина буде вчитися гірше. Але дослідники з університетів Остіна і Дьюка (США) довели, що це не так.

Виявилося, що батьківська допомога в молодших класах непотрібна, а в середній школі взагалі негативно впливає на результати екзаменаційних тестів.

У цій статті ми розповімо вам про те, чому за домашні завдання повинна відповідати сама дитина, а не її батьки.

1. Дитина втрачає мотивацію до навчання.

За результатами дослідження, чим більше батьки залучені до виконання домашніх завдань, тим менше дитині хочеться вчитися. Найнижча мотивація у тих дітей, батьки яких сидять поруч з ними, підказують, контролюють або навіть самі роблять за них уроки. А от школярі, на яких не «тиснуть» батьки, вчаться більш охоче.

Спробуйте послабити контроль і допомагайте, тільки якщо дитина сама попросить вас про це. В такому випадку поясніть їй те, що незрозуміло, але не робіть завдання замість неї.

2. Дитина не вчиться відповідальності.

Змушуючи дитину виконувати завдання, контролюючи їх виконання і караючи за погані оцінки, ви берете відповідальність за навчання на себе, а отже, знімаєте її з дитини. І поки ви стоїте біля неї над душею, вона не захоче взяти цю відповідальність сама.

3. Погіршуються стосунки між батьками і дітьми.

«Домашнє завдання виконали. Мама захрипла. Донька оглухла. Сусіди вивчили напам’ять. Собака переказала» – всі пам’ятають цей жарт, але коли справа доходить до домашніх завдань, стає не до сміху.

Замість того, щоб контролювати виконання кожного завдання, психологи радять вибудовувати довірливі стосунки зі своїм школярем і проводити більше якісного часу разом: читати вголос, обговорювати те, що відбувається в науці і в світі, знаходити нові цікаві заняття.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page