fbpx
Наука
3D-принтер зцілив хвору на рак жінку

Співробітники Медичного центру Інтермаунтін в США провели успішну операцію з видалення пухлини нирки. Допомогла їм у цьому роздрукована на 3D-принтері модель органу.

Про це повідомляє офіційний сайт медичного закладу. Оперували пацієнтку Лінду Грін в центрі Інтермаунтін в Солт-Лейк-Сіті. Медики назвали цей випадок важким. Ущільнення локалізувалось в безпосередній близькості від артерії, вен і сечоводу. Операція загрожувало жінці смертю.

За допомогою методу комп’ютерної томографії медики зробили 3D-модель ураженої нирки. Після її роздрукували як два окремих сегмента. Медики та змогли точніше побачити розташування пухлини, а також як вона кріпиться до тканин.

“Без 3D-моделі КТ-візуалізація не дозволила б нам деталізувати ущільнення до початку операції. Технологія 3D-друку, в свою чергу, допомогла підготувати більш повний хірургічний план, продемонструвати пацієнтові складність процедури та етапи видалення пухлини при забезпеченні збереження органу “, – пояснив доктор Джей Бишофф.

Лікарі зверталися до роздрукованої моделі і в процесі операції. Джей Бишофф зазначив, що поки 3D-друк внутрішніх органів перебуває на стадії становлення. Цю операцію він назвав великим кроком вперед, до високотехнологічного догляду за пацієнтами.

 

Джерело

facebook