fbpx
Здоров'я
5 маловідомих симптомів діабету

Якщо у вас є якіcь з цих симптомів, окремо або разом, потрібно звернутися до лікаря, щоб визначити ймовірність діабету, оскільки ці симптоми можуть бути ознакою цієї хвороби.

Діабет є захворюванням, яке виникає, коли рівень глюкози в крові дуже високий, у деяких випадках це захворювання пошкоджує очі, нирки та нерви.

Не всі люди з діагнозом цукровий діабет мають звичайні симптоми, такі як спрага, оніміння в руках або ногах, безпричинна втрата ваги та часте сечовипускання.

Сьогодні ми хотіли б поговорити з вами про деякі з менш відомих симптомів діабету. Якщо у вас є один або декілька з цих симптомів, вам потрібно негайно звернутися до лікаря.

  • Свербіння

Один з менш відомих симптомів діабету з’являється, коли рівень глюкози в крові перевищує здорові показники, що призводить до сухої шкіри, яка свербить.

Свербіння може відчуватися на руках, ногах і ступнях. Тож якщо ваша шкіра подразнена або свербить, переконайтеся, це не викликане погодою. Якщо ні, то перевірте свій рівень глюкози в крові.

Діабет впливає на кровообіг і кінцівки, де, як правило, виникає це подразнення шкіри.

  • Лупа або суха шкіра голови

Багато людей не уявляють собі, що це може бути симптомом цукрового діабету. Якщо у вас є надлишок цукру в крові, організм зазвичай намагається усунути його з сечею.

Проте через виведення надлишку рідини з організму на деяких ділянках починають з’являтися наслідки зневоднення. Це призводить до утворення лусочок на волосистій частині голови, що водночас викликає дискомфорт.

Це може також спричинити себорейний дерматит, який зазвичай називають лупою. Оскільки шкіра є найбільшим органом тіла, він може поширитися на всю шкіру голови.

Крім того, запалення в цій ділянці забезпечує правильні умови для розмноження гриба Pityrosporum, викликаючи появу лупи.

Цей мікроорганізм живиться від олій в шкірі голови. Він може швидко поширюватися всього за кілька днів, що проявляється як знайомі нам білі пластівці.

  • Хропіння

Цей симптом може трохи вас здивувати. Проблеми з диханням під час сну можуть підняти рівень цукру в крові. Цей стан відомий як апное під час сну.

Оскільки це може дратувати, краще запобігти цьому симптому, адже через це організм може вивільняти гормони стресу під час сну, що істотно підвищує рівень глюкози в крові. Необхідно лікувати й запобігати діабету. Хропіння пов’язане з цілою низкою хвороб, які, на перший погляд, не мають нічого спільного з діабетом.

Проте це може бути провідним фактором для розвитку діабету, адже це спричинено перервами у нормальному диханні, коли м’язи, що звужують дихальні шляхи, розслабляються. Через хропіння кисню важко потрапити в легені, що перериває метаболізм глюкози.

  • Проблеми зі слухом

Чи знаєте ви, що втрата слуху може бути ознакою діабету?

Якщо ви помітили, що постійно збільшуєте гучність на телевізорі, тому що вам важко почути, або постійно перепитуєте інших людей, зверніться до лікаря. Кілька досліджень показали, що втрата слуху може бути ознакою початку діабету. Люди з підвищеним рівнем цукру в крові більш імовірно мають слухові проблеми, ніж люди з нормальним рівнем глюкози.

Це пов’язано з тим, що насправді високі рівні глюкози пошкоджують нерви та кровоносні судини внутрішнього вуха, порушуючи їхню функцію.

  • Зміни зору

Діабет викликає зміни в рідинах організму, і це може вплинути на зір. Це справді поширений симптом. Деякі пацієнти можуть фактично почати бачити краще, перш ніж їм діагностують захворювання.

Вам раптом більше не потрібні окуляри, тому що ви можете добре бачити без них. Коли це відбувається, поліпшення не є постійним. Після того, як рівні глюкози стабілізуються, пацієнт знову має носити коригувальні лінзи.

Але не хвилюйтеся, це не те саме, що діабетична ретинопатія. Діабетична ретинопатія відбувається, коли кровоносні судини позаду очей блокуються. На ранніх стадіях діабету очі не в змозі сфокусуватися, оскільки рівні глюкози занадто високі. Це може призвести до змін у формі ока, але це не означає, що ви втратите зір через діабет.

Ці симптоми часто ігнорують, тому що вони зазвичай пов’язані з іншими захворюваннями. Якщо ви помітили будь-які з цих змін в організмі, у тому числі й найбільш поширені, потрібно звернутися до фахівця для правильної діагностики та лікування.

Читайте також:ДИТЯЧЕ ХРОПІННЯ НАЗВАЛИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ЖИТТЯ

Джерело.

facebook