fbpx
Лайфхаки
6 щоденних оздоровчих ритуалів, що допомагають японцям стати щасливішими і мають терапевтичний вплив

Ці оздоровчі ритуали формують культуру Японії. Вони забезпечують очищення тіла і розуму, зменшують стрес і мають терапевтичний вплив. Пише expres.ua

1. Отономакі

Це метод релаксації, винайдений акушepкою Нобукі Ватанабе. Цей ритуал імітує пеленання дітей. Тіло міцно пеленають у велике біле простирадло. Оtonamaki забезпечує релаксацію, зменшення напруженості і зниження рівня стресу.

Щоби відтворити цей ритуал у себе вдома, сядьте на підлозі в центрі білого простирадла. Потім ляжте у позі ембріона і попросіть партнера вас запеленати. Заплющіть очі і лежіть так протягом п’ятнадцяти хвилин, вдихаючи і видихаючи дуже глибоко. Нарешті, попросіть партнера поколисати вас з боку в бік протягом десяти хвилин.

Читайте також: Святослав Вакарчук показав свою чарівну дружину Україні (фото)

2. Японська лазня

Купальний ритуал у Японії слугує для того, щоб «очистити свій розум». Це не тільки як акт гігієни. Ванна, зроблена повністю з дерева, має широку кришку, яка краще зберігає тепло. Вода, нагріта до 42 градусів дозволяє розслабити м’язи, усунути тoксини, очистити розум. Задоволення від почуттів також зростає в десятки разів завдяки ефірним оліям і пелюсткам квітів. Японська лазня не призначена для миття – спочатку слід у душі намилитись і змити всі мийні засоби, щоби підготувати шкіру до тепла.

Щоби відтворити цей ритуал у домашніх умовах, спочатку помийтеся у душі, а тоді ляжте у гарячу ванну з олійками. Поставте навколо запашні свічки, що сприятимуть релаксації. І, нарешті, вимкніть світло, зануртеся в гарячу воду і насолоджуйтеся.

3. Японський ладан

Церемонія “Koh-Dho” популярна у Японії з 600-х років. Ладан допомагає досягти стану внутрішнього умиротворення. Також ладан пробуджує почуття, видаляє тoксичні елементи в повітрі, очищає тіло і розум.

Удома можна провести цей ритуал із ароматичними паличками. Просто сядьте на килимок, розслабтесь і дихайте

4. Шиацу

Шиацу (ши – палець, ацу – тиск) – це мистецтво, запозичене з традиційної китайської медицини. Ця практика розглядає людську істоту у всій повноті фізичного, емоційного і ментального. Шиацу використовує контакт, щоб відновити баланс енергії тіла. Натискаючи на певні точки тіла, можна відновити тік життєвої енергії, «ци», в районах, де він відсутній. Результат – поліпшення здоров’я і відчуття спокою й умиротворення.

Ви можете натискати на шию кінчиками пальців, щоби зняти напругу , накопичену протягом дня. Потім натисніть кулаками зверху на плечі, щоби полегшити напруженість вузлів. Нарешті, натисніть на брови. Ця вправа допомагає послабити напруженість вашого обличчя.

5. Чайна церемонія

Ритуал відбувається в традиційному японському будинку і триває понад 45 хвилин. Мета полягає в тому, щоб повністю очистити тіло і розум.

Щоби відтворити цей ритуал, слід придбати японський чай у порошку та знайти приміщення, де ви можете розслабитись. А тоді заливаєте порошок окропом у мисочках, розтираєте, додаєте гарячої води і розмішуєте бамбуковою мітелкою, щоб отримати ніжну піну.

6. Ранкова зарядка

«Rajio Taiso» – виконання вправ під музику у парках і скверах японці практикують із 1928 року. Ця ранкова гімнастика дозволяє розтягнути м’язи, поліпшити баланс, зміцнити основні м’язи, а також насолодитися ранковим сонячним промінням. Повторити цей ритуал запросто: досить лише зранку вийти надвір і зробити руханку!

facebook