Я живу в селі Чернівецької області. Давно вже небо забрало мого чоловіка, вдруге я заміж не виходила. Адже наш шлюб з Володимиром був здійснений в храмі – а значить, лиш він мій єдиний чоловік на все життя.
Та й у мене було заради кого жити – для нашого пізнього й довгожданого сина Данила, якого я народила завдяки нашим з Володимиром молитвам у 36 років. Зараз Дані самому вже 34 роки. Завжди у нас з ним було розуміння і чудові взаємини, але останнім часом все дуже змінилося.
Данило створив свою власну родину у 28 років. Обраницею сина стала дуже хороша дівчинка Василина, з нашого села, з дуже гарної родини, вона на два роки менша за Данила. Справили ми зі сватами дітям весілля як годиться, взяли вони шлюб у нашому храмі.
Жити стали зі мною – і будинок у мене досить великий, та й так має бути, щоб чоловік приводив молоду дружину в свою оселю.
Василинка мені одразу як донечка стала. Ми з нею у всьому були на одній хвилі: ні в чому не сперечалися, все робили по господарству разом, готували, прибирали. народилося у них з Данилом двоє діточок, хлопчик і дівчинка з різницею у два роки, прекрасні дітки!
Та не довго тривало сімейне щастя сина. Тобто він сам його зруйнував. Я не знаю, чого ще можна було бажати? Василинка і з лиця гарна, хазяєчка чудова. Але Дані цього виявилося замало – пішов він до міської панянки з райцентру, до Насті якоїсь.
Я й просила, й вмовляла дітей не кидати, побоятися Божого гніву – адже вінчані! – нічого не допомогло: пішов, переїхав у райцентр. Живуть там у свої задоволення, зі мною та особа спілкуватися не прагнула, а я з нею – тим паче!
З сином я наступні роки спілкувалася теж мало, а от з Василинкою й онуками, які повернулися в будинок її батьків – ще більше! Невісточка і подзвонить кілька разів в день, розкаже про онуків, забіжить з малечею, продукти занесе, пощебече про життя.
А ось тепер син єдиний і зовсім зі мною спілкуватися перестав, навіть з Днем народження не привітав вчора!
А все тому, що я невісточці 20 000 гривень, які довго відкладала, подарувала на її день Ангела. сказала Дані про це, так так образився! А сам про своїх дітей раз на кілька місяців лиш і згадує.
А я ж йому чесно казала, коли він їх кидав: його перша вінчана дружина Василинка – вона для мене назавжди його жінка від Бога, мати моїх двох онуків, моя доня. А його та хитра Настя, заради якої він від Василинки пішов – мені ніхто!
Ну, та небо йому суддя, якось проживу у мене онуки й й Василина є, сусіди, подруги. Зате я тепер точно знаю, кому залишу свій будинок. Всім миру й добра!
Автор – Олена К.
Фото авторське.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Недавні записи
- На кухні, обійнявши голову, сидів Борис, а над ним заводила мама. Виявляється, Анна, дружина брата, подала на розлучення. – Я в одних шкарпетках від неї пішов. Ні на що не претендую, а вона ще хоче на аліменти мене подавати? – А що такого ти купив, може цю квартиру? Чи хоча б ремонт зробив? – І тут включилася мама. – Як, Лідо, ти язика прикуси! А утюг разом з дошкою хто купляв? – Ви б ще набір з горняток згадали, який зі свого серванту витягнули і невістці передарували
- Коли я злягла з температурою, то запитала по телефону у зятя, чи може він купити мені трохи їжі та піти в аптеку. Він це зробив. Мені здається, він був дуже щасливий мені допомогти. Але вже ввечері Анна зателефонувала і сказала, як я смію її чоловіка використовувати в своїх цілях. Вона навіть не запитала, як я себе почуваю, чи чи потрібно мені ще щось. Я відчуваю від неї великий холод. Та незважаючи ні на що, я повинна мовчати, бо інакше Анна заборонить мені бачитися з онуками
- Під час розмови з донькою про майбутніх онуків, я почула те, чого найбільше боялася. Вероніка сказала, що не хоче мати дітей, мовляв, від них немає жодної користі і взагалі, я можу про це забути, адже нова посада доньки передбачає, що дітей в неї не буде ще років зо три. Не знаю, що робити. Як пояснити дорослій доньці, що діти це чудово? Я відчуваю себе трохи винною у всій цій ситуації. Моє минуле життя сильно вплинуло на дочку
- Через халатність лікарів наша донечка відправилась на небо. Одному Богу відомо, що творилося в моїй душі. Не обійшлось і без допомоги спеціалістів. Незважаючи на те, що суспільство наполягало перегорнути сторінку і спробувати ще раз, я слухала своє серце. Діток в нас з Антоном так і не має. І все б нічого, якби не ця переселенка з трьома дітьми, за якими вона зовсім не дивиться. Одного разу я була з ними на майданчику. Олежик забруднив сорочку, а я хотіла йому допомогти
- Як тільки мами не стало, ми почали сперечатися з братом і сестрами, а всіх нас четверо, за спадщину. “З чого ти взяла, що цей перстень має належати тобі? Мама нераз говорила, що він мій!” “А ти думаєш, чого Андрій так до мами в останні дні приїжджав?” І це ще діло не дійшло до нерухомості. Колись, наша дружня сім’я, переросла у велику “бурю”. Все це тривало до того часу, поки не сталося найгірше – не стало нашої сестри Марти. На прощальній церемонії нас ніби осінило