fbpx
життєві історії
– А ти що думала, – дивується свекруха, – від мужика в будинку бруд. І це нормально. Ну треба ж, набридло їй бач за чоловіком прибирати! Я так все життя жила. Ні чоловіка, ні син за собою не прибирали. На то ти і жінка: встигай, ворушись, наводь затишок!

Чи можуть побутові звички чоловіка стати пусковим механізмом через якого розвалиться сім’я? Найбільша претензія жінок до чоловіків, як з’ясувалося, це невміння або небажання прибирати за собою. Здавалося б, візьми, прибери сама і не нагнітати обстановку? Але в деяких ситуаціях такі заходи не рятують.

– Не можу я так більше, – пояснювала Юля своїй мамі, – ну ладно він щось не прибирає, але він патологічний нечупара. І, якщо раніше, це якось можна було терпіти і не звертати уваги, то з часом вже важко.

Юля пояснює мамі своє рішення розлучитися з Дімою, з яким вони прожили в шлюбі 5 років. Вже народився син, вже «відсиджу» декретну відпустку і Юля, як всі молоді мами, буквально розривалася між будинком, роботою і дитячим садком.

Жили Юля з Дмитром в матеріальному плані середньо. Не було можливості шикувати, а й на найнеобхідніше грошей вистачало, тим більше, що у Юлі була своя квартира -дідовий спадок.

Про її чоловіка теж не можна було сказати, що бідний: машина, одиничка, записана на нього батьком і здавати, щоб в декреті їм було жити хоч трохи легше. Діма не має шкідливих звичок, не скандальний, любить сина, але своєї неохайністю він просто зробив спільне проживання нестерпним.

– Коли тільки-тільки одружилися, – згадує молода жінка, – ну зроблю зауваження, щоб відніс свої речі в прання – віднесе. Спершу, чому ванну за собою не вимив – піде вимиє. Посуд за собою прибере, але теж після численних нагадувань. А потім пішло по наростаючій.

Особливо ситуація загострилася саме після народження дитини. Діма не те щоб робив все спеціально або демонстративно, але його «свинських» звичок ставало все більше і більше. А при наявності маленької дитини відсутності часу, вкупі із загальною втомою Юлі, будинок активно перетворювався чоловіком на подобу хліва.

– Ніколи, – скаржиться Юля, – ніколи за собою не прибере, не вимиє раковину. Їсть у компа або телевізора, так потім крихти і посуд там і залишаються. Взуття ніколи не вимиє. Увечері в прихожки підлоги протру, так він вранці взувається і так її втопчить, що просто страшно дивитися. А адже синочок повзає, ходить, все це в кімнати тягнеться.

І прибирати, і говорити стало марно. Скрізь брудні речі чоловіка, сліди його прийомів їжі.

А коли приходила в гості мама Діми, то вона критично оглядала житло і дозволяла собі висловлювати свої міркування щодо здібностей молодої господині.

– А ти що думала, – говорила вона, – від мужика в будинку бруд. І це нормально. Я так все життя жила. Ні чоловіка, ні син за собою не прибирали. На то ти і жінка: встигай, ворушись, наводь затишок.

Розмов з Дімою було хоч греблю гати. Він кивав, але продовжував робити по-своєму.

А він повертався з роботи раніше, ніж Юля, іноді забирав сина з дитячого садка і приходячи з роботи, Юля просто не знала, за що хапатися: готувати вечерю або ліквідувати наслідки катастрофи, влаштованої чоловіком в квартирі вранці і до вечора.

– А в останній рік помітила, – продовжує Юля, – що Діма практично перестав чистити зуби і в душ його можна загнати, хіба що силою. Дезодоранти не рятують. Спати поруч неприємно, а його наволочку доводиться мало не у відбілювач вимочувати.

Терпіння жінки вичерпалося і в одну з субот, вона просто психанула на те, що чоловік повернувся за правами в кімнату в брудному взутті, хоча прибирання вона тільки-тільки закінчила. Юля запропонувала чоловікові зібрати речі і пожити окремо: у мами.

– Не на вулицю я його виставляла, – говорить дружина, – квартира у нього є, орендарів попередити і все.

Діма порадився з мамою і вирішив, що гроші потрібніші, квартирантів не стали просити з’їхати і син влаштувався в батьківській квартирі. А Юля залишилася удвох з дитиною.

– Місяць одна живу, – каже вона, – яка краса. Маленький син і то за собою іграшки і речі прибирає. У мене стільки часу вільного з’явилося. Все відмила, відшкребли, відчистила. І повертати його не хочу.

А ось Діма і його мама не розуміють, з чого Юля так роздратувався.

– Ну треба ж, – дивується свекруха, – набридло їй бач за чоловіком прибирати! А мені як? Я старше, ніж вона, а тепер вона на мене повісила цей обов’язок.

Мама Діми в таємниці від сина все ж попередила квартирантів. Щоб вони з’їхали, бо Юля має намір подати на розлучення: не посміхається мамі бути прислугою сина-нечупара. А мама Юлі, яка бачила, що з себе представляють побутові звички зятя, навіть не знає, що і сказати.

З одного боку шкода дочка, зять дійсно перетворював квартиру в хлів, а з іншого, як-то нерозумно звучить: розлучитися з-за того, що чоловік – нечупара?

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page