fbpx
життєві історії
– А я що, повинна була у тебе дозволу питати? З якого дива? – заявила колишня сусідка і хороша подруга Ларисі. – Я у тебе чоловіка не забрала. Ти сама хвостом махнула, розлучилася з хорошою людиною… А в тому, що у тебе тепер все наперекосяк, ніхто не винен!

– …А я що, повинна була у тебе дозволу питати? З якого дива? – заявила колишня сусідка і хороша подруга Ларисі. – Я у тебе чоловіка не забрала. Ти сама хвостом махнула, розлучилася з хорошою людиною… А в тому, що у тебе тепер все наперекосяк, ніхто не винен…

Лариса розлучилася після шести років шлюбу.

Чесно кажучи, всі ці шість років вона не жила, а терпіла. Сподівалася, що чоловік перебіситься і все налагодиться. Все-таки у них дитина, якій, як не крути, потрібен батько. Часом в рідкісні моменти просвітління Ларисі здавалося, що щастя поруч, варто тільки трохи почекати і воно прийде.

Але нічого не налагоджувалося, а ставало тільки гірше. Чоловік пив, йшов в загули, зникаючи на кілька днів, повертався, будинки влаштовував потворні скандали.

– Як ти таке терпиш! – хитала головою сусідка Наталя, з якою Лариса дуже здружилася. – Іди ти від нього! Себе треба поважати!

Наталя свого часу так і поступила – вигнала свого гуляку-чоловіка. Жила одна, ростила дочку. Так, було непросто, проте Наташа не скаржилася:

– Я після розлучення тільки жити почала! Сама собі господиня!… Справа, звичайно, твоє, але я тебе не розумію, навіщо ти тримаєшся за свого? Ти подивися на нього! Так я б на такого навіть би не подивилася!

Одного разу в сім’ї Лариси трапився вже потворний скандал. Дійшло до того, що Лариса, ридаючи з дитиною на руках, ледве вирвавшись, прибігла ховатися до Наталі.

– Та як він міг! – обурювалася Наталія, отпаівая чаєм заплакану Ларису. – Ну це вже взагалі ні в які рамки! Заяву на нього пиши! Давай міліцію викличемо! Знімемо побої! Таке прощати не можна! Не повертайся!

Заява в міліцію Лариса подавати не стала, однак порадою подруги пішла.

На наступний ранок Наталя пішла разом з Ларисою до неї додому, допомогла зібрати речі, на свої гроші купила їй з дитиною квиток в село і відправилась до батьків.

Перший час, звичайно, дівчата зідзвонювалися мало не кожен день. Потім життя закрутилося, Лариса вийшла на роботу, Наталя теж перестала дзвонити, на листи і повідомлення відповідала односкладово і говорити особливо не було про що. Спілкування зійшло нанівець.

З дня від’їзду Лариси в село пройшло чотири роки, коли Ларисі раптово подзвонила з міста колишня свекруха. Жінка розпитувала про онука, запрошувала в гості, говорила, що, не дивлячись ні на що, хоче залишатися онукові бабусею.

Мимохідь повідомила, що син її чудесним чином став розсудливим, не п’є, одружився вдруге, чекає дитину. Лариса цю частину інформації пропустила мимо вух – одружився і одружився, їй тепер немає до цього діла.

Однак свекруха виявилася наполегливою.

Дзвонила, вислала раптом невелику суму грошей – «онукові!., Зібрала пару посилок. Треба сказати, ці гроші і речі дуже Ларисі допомогли. Домовилися, що влітку Лариса приїде на тиждень в місто. Проживання та квитки свекруха взялася оплатити.

…На вокзалі їх зустрів колишній чоловік. Він і справді дуже змінився, Лариса його ледве впізнала. Солідний, представницький, одягнений з голочки, він приїхав на новенькій іномарці, на задньому сидінні якої теліпалося дитяче крісло. Зовсім інша людина.

Свекруха просто світилася гордістю за сина.

– …У нього тепер все по-іншому! – розповідала вона. – Дружина хороша, з донькою своєю, в цьому році синочка народили спільного… Розумниця, дай їй Бог здоров’я… Та ти її напевно знаєш, у неї однокімнатна була на вашому майданчику, Наталя, біленька така! Ви з дітьми гуляли разом!

Лариса так і сіла.

Дружиною його колишнього чоловіка виявилася та сама сусідка, найкраща подруга Наталя, яка так активно допомагала Ларисі розлучитися.

Чому Ларисі є до цього справа? Складно сказати. Але їй не все одно, це точно.

Лариса ледве дожила у свекрухи належний час і то тому, що на руках вже був квиток. Ні з ким не зустрічалася, ні з ким не розмовляла. І з того часу вже місяць ходить не розуміючи, як так. Не може ні їсти, ні спати.

І з кожним днем ​​тільки гірше. І хоча Лариса старанно показує всім і кожному, що рівно нічого не сталося, все нормально.

Ларисі дуже хочеться зрозуміти логіку Наталії. Адже бачила все краще за всіх, що за людина цей чоловік. І як не побоялася зв’язуватися з ним, квартири об’єднувати, дитини від нього народжувати? І, що найдивніше – адже не прогадала…

У них все добре, на відміну від Лариси, яка регулярно скандалить з мамою, працює від темна до темна, вважає копійки і про особисте життя тільки мріє…

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page