fbpx
Бізнес
Альгірдас Шемета назвав головну причину тотальної корупції в Україні

Офіс бізнес-омбудсмена в України видав державним органам рекомендації щодо спрощення умов ведення підприємницької діяльності, які ДФС виконала на 70%, а прокуратура лише на 18%.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичної програми «Погляд на тиждень» (щонеділі о 21.00) на телеканалі ZIK розповів бізнес-омбудсмен в Україні, екс-міністр економіки Литви Альгірдас Шемета.

За рік роботи бізнес-омбудсмена в Україні вдалось повернути українським підприємцям 3,5 млрд. гривень, які були стягнуті неправомірно, але державні органи досі часто ігнорують звернення представника інтересів вітчизняного підприємництва.

«70% рекомендацій, які ми видали державним органам – Міністерству юстиції, Фіскальній службі тощо стосовно полегшення ведення бізнесу, були виконані. Утім, прокуратура виконала лише 18% рекомендацій. Причину цього я вбачаю, що прокуратура досі не реформована. Наразі прокурори та інші державні розслідувачі поводяться як бізнесмени, себто торгують кримінальним правом на свою користь. У цивілізованому суспільстві такого немає бути», – сказав Альгірдас Шемета.

«Фіскальній службі ми надали рекомендації щодо амністування податків, також щодо зміни Податкового Кодексу, системи внутрішнього функціонування служби. Ми сподіваємось, що у подальшому кількість скарг на неї зменшиться, але наразі вона є найбільшою», – констатував бізнес-омбудсмен.

За словами Альгірдаса Шемети, його неприємно вразили масштаби корупції в Україні. У держави немає сталих правових відносин з бізнесом, а дії державних органів є досить часто непередбачуваними, каже він.

«Так, корупція не є суто українським винаходом, але у більшості розвинених країн вона не впливає на внутрішню ситуацію. Однак тут нею просякнуті усі рівні, це пов’язано з тим, що держава за 25 років не провела необхідних реформ. Корупцію тут можна зустріти на кожному кроці: будь-хто, хто має право підпису, намагається отримати з цього зиск, себто корумпуватись», – розповів Альгірдас Шемета.

 

джерело: zik.ua