fbpx
життєві історії
Алла ж сама жити не захотіла зі мною, потягла сина на квартиру, а тепер ще й винним зробила. Ти, каже, не мужик, раз на сім’ю заробити не можеш. Донька памперсів не має, грошей не вистачає. А що мій Андрійко може зробити? Він не винен, що стільки платять. Не ледарює ж він. Так ні, брикнула, батькам дзвонила і речі зібрала

Сьогодні на роботі зайшла розмова про життя у декреті. Хтось із колег це пережив, хтось лише готується. Є серед нас і жінка, чия невістка зараз якраз сидить із півторарічним малюком.

Приводом стало скиглення одного молодого співробітника, Влада, з приводу того, що зарплата маленька, не вистачає на памперси, суміш та інше.

Влад не зробив термінової роботи, яку від нього зажадали, та й так розсудити: то відпроситься «за сімейними обставинами», то за свій рахунок дні візьме.

– Та за таку зарплату, – сказав Влад на своє виправдання, – я взагалі можу на роботу тільки приходити. Що це таке? У мене дружина в декреті, іноді на памперси грошей немає, суміш закінчується вже, а до зарплати ще далеко.

Ми злегка глянули і далі продовжили міркувати вже без винуватця «урочистості».

– Може він у дні, коли відпрошується, підробляє десь, – припустила Настя, – Дружина не працює, зарплата маленька, а сім’ю утримувати треба.

– Та знаю я цього ледаря, – втрутилася Лідія Сергіївна, – він з моїм сином в одному класі навчався. І мешкає недалеко. Не вистачає грошей? Знайди іншу роботу. Зрозуміло, що він у нас мало отримує, але й робота — не бий лежачого. У мене зараз невістка в декреті, то син підробляє, де тільки може.

І тут мені згадалися скарги, які мені довелося почути в електричці. 3 години я їхала навпроти двох жінок і одна з них всю дорогу постійно скаржилася інший на життя.

– Ось що ще треба Аллі? — дама говорила це мало не зі сльозою в голосі. — Не гуляє, не кривдить, по дому допомагає. Ну так, житло знімне, так Алла ж сама жити не захотіла зі мною. Потягла сина на квартиру, а тепер ще й винним зробила. Ти, каже, не мужик, раз на сім’ю заробити не можеш. Донька памперсів не має, грошей не вистачає. А що мій Андрійко може зробити? Він не винен, що стільки платять. Не ледарює ж він. Так ні, брикнула, батька дзвонила і речі зібрала.

– Пішла? – ахнула її співрозмовниця.

– Так, – підтвердила мама Андрійка, – сказала, що повернеться, коли син перейметься відповідальністю за сім’ю та дитину. Але я вважаю, що вона теж не має рації. Внучці півтора року, якщо вже бачить, що так важко, могла б і сама поворухнутися, знайти щось, щоб або з дому підробляти, або вже вечорами… Андрій же не відмовляється з донькою посидіти в цей час.

– Ну, а син не може підробляти? — допитувалася друга жінка. — Хай би він вечорами знайшов би щось.

– А чого це? — обурилася мама Андрійка. — Його внесок у бюджет є. Це Аллі у півтора роки виплати припинили. Раніше вона отримувала нормальні гроші і їм вистачало. А тепер це в неї прибутку немає. А син і так утомлюється на роботі, чи легко 9 годин.

-А дитину планували? – поцікавилася співрозмовниця, – Чи несподівано вийшло?

– Планували, Алла працювала на добрій роботі. Та й син тоді в іншому місці працював. Нормально обоє отримували, через три роки вона лише вже дитину чекала. У них навіть відкладати виходило. А потім усі накопичення на життя пішли.

– А його з колишньої роботи попросили чи що? Навіщо йшов із гарної зарплати? – Не здавалася співрозмовниця.

Читайте також: Аліні прикро, що брати вирішили викреслити її із заповіту, ніколи вона не могла навіть припустити, що вони так вчинять. Старенька мама, не бажає нікого слухати і збирається зробити все, як сама вирішила і наполягає, що тільки так буде правильно і щиро

– Так з народженням доньки і пішов, – мама Андрійка дістала смартфон і почала показувати приятельці фото свого сина, – ти подивися, тут він через 3 місяці після народження онуки. Блідий, худий. Вона в нас неспокійна дівчинка, ні вдень, ні вночі не було спокою. І Алла постійно після роботи просила сина, щоб він їй дав можливість хоч би зайнятися домашніми справами. Він і давав.

Хіба так можна? Вона вдома весь день, ні-ні, та лягла з дитиною разом, а син на двох вахтах? Ні, вночі він не вставав до дитини, але все одно чув, спав погано. Я й говорю, мовляв, поміняй графік, інакше ти здоров’я підірвеш зовсім.

– Ну дорослий мужик, Надя, – докірливо похитала головою приятелька, – всім у декреті важко, і чоловікові, і дружині. Міг би й потерпіти. У мене зять і ночами вставав до сина, бо донька вже була на сомнамбулу схожа, і працював, і таксував вечорами.

– Та що ти мені на зятя киваєш, – роздратовано обірвала співрозмовницю мама Андрійка, – ти на пенсії, вдавалася мабуть до доньки щодня, допомагала. Твоєму зятю не доводилося вечорами з дитиною сидіти. А в мене. Я на пенсії? Так. Допомагала б, якби зі мною жили, а якщо не захотіла Алла — то з мене який і попит? Вона з примхами, вона без заробітку та доходу, вона відпочинку просила та навантажувала чоловіка. А тепер ще це? Винен сина виставила: на сім’ю заробити не може.

Жінки замовкли. Мабуть, друга зрозуміла, що першу не переперечити: Андрійка нещасна жертва свавілля дружини, яка сіла на шию під час декрету і звісила ніжки.

Фото ілюстративне, спеціально для ibilingua.

You cannot copy content of this page