fbpx

Ангеліна і зізналася йому, що дитину чекає від іншого. Санька це не зупинило, любов його НЕ зникла, він знову запропонував вийти за нього заміж, а секрет їх зберегти, щоб записати дитину без всяких пересудів і бабських пліток відразу на себе. Навіть батьки Ангеліни повірили, що дитя від Олександра

Сорок років після війни пройшло, а він раз у раз побалується табачком. Звернув, подивився і відклав убік, – при гостях не став диміти. До того ж наречена у внука вже при надії.

Онук Сашко, – високий, широкоплечий чубатий хлопець оголосив батькам про одруження на першій красуні в селі – блакитноокою, стрункою Ангеліною. І сиділи вони тепер за столом серед родичів, де обмивали їх, так би мовити, рішення одружитися.

– І коли тільки встигли? – дивувалася Олександра мати. – Ніби й не дружили.

Ангеліна почервоніла і хотіла вийти з-за столу, але Олександр втримав за руку, а потім обійняв за плечі і подивився в очі нареченій, як ніби кажучи: «Не бійся, тепер ти зі мною, в образу не дам».

І Ангеліна зразу ж відтавала від його погляду, заспокоювалася, розуміючи, що Олександр їх таємниці не розкриє. А приховувати було чого. Красива Ангеліна до дев’ятнадцяти років ні з ким не дружила, хотіла закохатися і на все життя. Закохалася на останньому курсі технікуму. Додому приїхала вже в положенні. А він і не збирався одружуватися.

І залишилася б вона красивою матір’ю-одиначкою (може з часом заміж би вийшла), якби не Олександр, з яким вчилася в одній школі. Він і раніше за неї бігав, і тепер прийшов з пропозицією.

Ангеліна і зізналася йому, що дитину чекає від іншого. Санька це не зупинило, любов його НЕ зникла, він знову запропонував вийти за нього заміж, а секрет їх зберегти, щоб записати дитину без всяких пересудів і бабських пересудів відразу на себе. Навіть батьки Ангеліни повірили, що дитя від Олександра.

І ось сидять вони тепер за столом, думаючи тільки про одне: скоріше б весілля зіграти. Ангеліна соромиться, що живіт буде видно, а Санько переживає, що Ангеліна хвилюватися буде.

Коли всі розійшлися, Олександр підійшов до діда: – Ну, що схвалюєш? – запитав онук.

– Одобряю і пишаюся!

– Ось як! А пишаєшся-то чим?

– Не чим, а ким, – поправив дід і вийшов разом з онуком на вулицю, щоб, нарешті, викурити свою цигарку. – Її полюбив, значить і дитя полюбиш.

– Ти чого дід? – злякався Сашко.

– Та не бійся, я не видам.

– Звідки знаєш, що дитина у Ангеліни не від мене?

– Тебе як облупленого знаю, ось і зрозумів, – посміхнувся у вуса дід Іван. – Правильно, Санько, зробив, хапай і одружуйся.

– Здивував ти мене дід, – сказав задумливо Олександр, – ніхто не знає, крім тебе.

– І не дізнаються, – запевнив дід.

Санько подивився на сивого діда Івана і зрозумів, що найріднішим стає людина, яка тебе розуміє більше за інших.

Він уже пішов додому, а дід Іван все сидів за огорожею, і смалив своєю цигаркою, згадуючи випадок з власного життя.

Після війни повертався він з фронту, і за триста кілометрів від дому довелося затриматися на кілька днів, поки ешелон чекали. Там і зустрів Марусю – надзвичайно гарну дівчину. Була вона на п’ятому місяці, наречений її пішов з життя. Закохався Іван так сильно, що Маруся йому як небо ясне стала. Хотів її додому з собою забрати, та потрапила вона в лікарні, – домовилися, що приїде за нею через місяць.

А вдома після воєнного лихоліття роботи непочатий край. Місяць пролетів… Сказав батькам про красуню Марусю.

– Навіщо такому бравому солдату тягар? – ахнула мати. – Дівок повно, будь-яку вибирай.

Не хотів батьків слухати, хотів по-своєму зробити. А вийшло так, що час минув, та не з’їздив він за Марусею. А потім вирішив, що і вона його навряд чи чекає. І начебто забулося з роками, – хіба мало у кого яка красуня була. Але часом спливала в пам’яті красуня Маруся, що повірила, що він обов’язково приїде за нею.

*******

Згадав усе це дід Іван, але навіть внукові – мовчок. Його це таємниця, давня, майже забута. А ось сьогодні, коли внук Олександр так впевнено обняв свою Ангеліну, згадав він цей випадок. І радісно стало за онука: нехай одружуються, нехай любляться, скільки життя вистачить.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

You cannot copy content of this page