Бабуся Галина прошепотіла мені, тримаючи мене за руку: “Візьми!..” Що мені було робити, це ж моя спадщина. Я вчилася вже в університеті, коли прийшов лист від батьків (мобільних телефонів тоді не було ще і в помині)…
Я думаю, що моя бабуся Галина була відьмою – справжньою. Коли я приїжджала до неї в село на канікули влітку багато чого незвичайного помічала, та й люди в селі боялися бабусю мою, говорили, що вона щось знає.
Так сталося, щовідходила бабуся на моїх руках. Багато дивного тоді сталося…
Я вчилася вже в університеті, коли прийшов лист від батьків (мобільних телефонів тоді не було ще і в помині), мама писала і просила відвідати бабусю, тобто її маму, мовляв, старенька дуже та просить.
На носі у мене був черговий залік, але раптом викладач звалився з застудою, і нам дали перепочити трохи.
Одним словом, все склалося так, що я поїхала до бабки.
Бабуся Галина жила сама, і, приїхавши до неї в село, я здивувалася дикому захаращенню і запустінню в її хаті. Бабуся лежала на старому залізному ліжку і важко дихала, проте коли я увійшла в кімнату вона мене почула.
Захрипівши, вона підняла вгору суху свою руку і задихала дуже надсадно і важко. Я підійшла до ліжка, взяла бабусину руку, рука слабенько сіпалася, і, здавалося, ось-ось вирветься з моєї долоні і полетить геть…
Хвилин двадцять нічого не відбувалося бабуся Галина просто лежала, а я сиділа і тримала її суху, майже невагому долоню.
А потім я зрозуміла, що бабуся не дихає, і я, злякавшись, хотіла вийти з хати і покликати на допомогу, однак її рука щільно зчепилася на моєму зап’ясті, та так, що я не могла звільнити руку. У димоході печі моторошно загуло, я почула надривне виття. І тоді бабуся відкрила очі.
Обличчя її залишалося застиглим, і я чула тільки дуже слабкий голос:
Бабуся Галина прошепотіла мені, тримаючи мене за руку: “Візьми!.. Це – твоя спадщина.”
Що мені було робити?..
Я не знала, як себе вести, але мені було так шкода бабусю, і я сказала:
«Так, бабулечко, я все візьму, йди спокійно».
І все. Губи її здригнулися, і, як мені здалося, це була посмішка, а потім стих шум в димоході.
Я не знаю, що тоді сталося, але, як розповідала сусідка, вона тоді побачила застиглу мене на краю залізного ліжка і бабусю з посмішкою на стулених губах…
Я багато чого тоді не знала. Виявилося, що бабуся почала свій відхід ще тиждень тому, але у неї не виходило, а коли приїхала я, бабуся, нарешті, змогла відлетіти. Я дуже плакала, так було шкода бабусю Галину.
Відтоді минуло багато часу, все чітко пояснити не зможу й зараз, але якщо я на когось починаю злитися, з ним обов’язково починає відбуватися щось не добре, погане.
А моя найкраща подруга каже, що коли я починаю турбуватися, у мене зіниці очей з моїх блакитних, природних, стають карими, майже чорними.
Я написала, як є, зі мною щось відбувається, я іноді втрачаю пам’ять. Я близьким людям приношу відчутні неприємності. Що зі мною? Мені потрібна порада, але я не знаю, до кого звернутися.
Раніше я любила ходити в храм, але останнім часом не можу себе примусити, щось мене туди наче не пускає.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну