fbpx
Україна
Безвіз для України: запитання і відповіді

Українці сподіваються, що вже цього літа зможуть їздити до ЄС без віз. Відповіли на найпоширеніші запитання про безвізовий режим.

Що таке безвіз?

Безвізовий режим – це в’їзд і перебування на території певної країни без необхідності отримання візи. Громадяни ЄС вільно пересуваються між країнами, що входять у шенгенську зону, адже ключовим принципом об’єднання є Європа без кордонів.

А в які конкретно країни я зможу їздити?

Безвіз відкриє можливість відвідати 30 країн. Сюди відносимо держави, які входять у ЄС, а також учасників шенгенської зони – Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Але для поїздок до Великобританії або Ірландію доведеться зробити візу.

Які документи брати з собою, якщо віза більше не потрібна?

Їздити в ЄС без віз зможуть лише українці з закордонним біометричним паспортом. Потрібно бути готовим до того, що на прикордонному контролі можуть попросити пред’явити документи, що підтверджують мету поїздки (запрошення або зворотний квиток), а ще запросити інформацію про місце перебування, фінансові кошти (достатньо мати з собою банківську картку або готівку) та медичну страховку. Відзначимо, що всі документи, крім біометричного паспорта, є не обов’язковими, але рекомендованими. При цьому електронні квитки або бронь готелю потрібно роздрукувати, щоб пройти кордон швидко і без нервів.

А де отримати біометричний паспорт?

Біометричні паспорти видають у підрозділах Державної міграційної служби. Українці в інших країнах повинні будуть звернутися в дипломатичні установи. Біометрика обійдеться в суму від 557 до 810 гривень залежно від терміну оформлення.

У мене звичайний закордонний паспорт з діючою візою. Що робити?

Змінювати чинний паперовий паспорт зовсім не обов’язково. Паперові закордонні паспорти можна використовувати до закінчення строку їхньої дії. Якщо у вас вже є віза, оцініть, як її тривалість узгоджується з вашими планами. Так, власникам довгострокових мультивіз не варто турбуватися – вони можуть відкласти оформлення пластикового документа до того моменту, коли у них закінчиться діюча віза.

Як довго я можу перебувати в ЄС?

Не довше 90 днів протягом 180 днів. Цей період плаваючий, тому часто виникає плутанина. Особливо уважними слід бути тим, хто збирається часто їздити в ЄС. На щастя, є спеціальний калькулятор, де можна все точно розрахувати.

І що такого страшного трапиться, якщо я порушу правила в’їзду?

Всіх порушників вносять у спеціальну закриту базу даних – Шенгенську інформаційну систему SIS. А далі все може обернутися забороною на повторний в’їзд у ЄС.

Чи зможу я працювати і жити в ЄС?

Для легального працевлаштування необхідно окремо отримати дозвіл на роботу, а право постійного проживання забезпечує посвідка на проживання. Але безвізовий режим з ЄС – відмінний шанс з’їздити на співбесіду, пройти короткочасну практику і домовитися з потенційним роботодавцем про працевлаштування.

Чим безвіз допоможе абітурієнтам і студентам?

Крім подорожей і нових знайомств – це можливість самостійно підібрати собі університет або підготовчі курси. Існує безліч короткочасних молодіжних програм, які фінансуються ЄС. Більше не доведеться оплачувати візу, щоб з’їздити на тренінг або відвідати волонтерський табір. Також безвіз дуже допоможе студентам, які вже поступили у вузи ЄС – до них легко зможуть приїхати родичі і друзі.

А які плюси для любителів туристичних поїздок?

Перераховувати можна довго. Починаючи з того факту, що зазвичай туристам доводиться заздалегідь думати про документи, витрати на візу і звертатися в посольство тієї країни, в якій вони проведуть більшу частину поїздки. До того ж, гарячі путівки або авіаквитки по акціях – це майже мрія. Зазвичай турагентства пропонують оформити візу за лічені дні, але беруть недешево, та й результат не завжди успішний. Тепер з’явиться можливість вільно планувати будь-які подорожі (від шопінгу до екстремальних турів) і складати маршрути так, як душа забажає.

Читайте також: ЕКСПЕРТ РОЗПОВІВ, ЯКУ ПЕРЕВАГУ ДАЄ УКРАЇНЦЯМ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ

Джерело.

facebook