Більше року тому я вийшла з декрету, а Данилко пішов в садочок. Мене підвищили, заробітна плата теж стала суттєво більша, але й вимоги керівництва до мене зросли.
Здавалося б – все чудово. У будинку чисто, всі вихідні з дитиною, у будні вечорами малюємо, читаємо, танцюємо, просто бавимося й граємося. Так, пельмені не ліплю, голубці не верчу, але по суботах печу пироги. З мінусів – немає часу на себе: манікюр, стрижки-фарбування – все в режимі авралу.
Все це не подобається чоловіку й його мамі, яка переїхала рік тому з Херсонщини до нас. Я постійно відчуваю їхній осуд. який вони навіть не приховують. Їм незрозуміле моє прагнення присвячувати частину життя роботі.
Відразу скажу, я не трудоголік і не кар’єристка, просто у мене досить стабільна робота, що приносить непоганий дохід, а в такі часи, як зараз, це неймовірно цінно.
А ще мені подобається те, що я роблю і сприймаю роботу, як реальну можливість забезпечити своїй сім’ї краще майбутнє, про яке ми обоє з чоловіком мріємо: квартиру в хорошому районі, хорошу школу в майбутньому для дитини.
Щиро кажучи, я б і не працювала, а зайнялася чимось душевнішим, ну наприклад, давно хотіла стати інструктором з пілатеу, але зарплата чоловіка не дозволяє сидіти вдома і ще й виплачувати наш кредит за квартиру в новобудові.
Але чомусь при цьому всьому чоловік періодично мене “підпилює”, кілька разів між іншим в словах прослизнуло “мама-зозуля”, “мама-кар’єристка”.
Вчора попросила Ольгу Михайлівну посидіти ввечері з дитиною, оскільки я знала, що повернуся дуже пізно, а чоловік працює в нічну зміну.
І ось я повернулася близько 23.00, телевізор репетує, дитина некупана, не в піжамі, і свекруха: “Де можна ходити так пізно?” після мого уточнення, що з роботи я, а малому давно вже час спати, мама чоловіка іронічно додала: “І що ж це за робота така?”. Вечір зіпсований. Завіса.
Моя робота передбачає короткострокові відрядження на 1-3 дні по Україні й закордон 2-3 рази на місяць. Офіційно я можу відмовитись, оскільки дитині трохи менше 3-х років, і компанія моя це поважає. Але за такі відрядження додатково платять. І якщо об’єктивно, всі розуміють, що з відмовами я не зможу виконувати свої прямі обов’язки і досягати поставлених завдань.
Конкретних порад щодо моєї ситуації я не питаю. Але, можливо, хтось захоче просто поділитися своєю думкою. Як мені поєднати роботу й родину? Як вгодити всім домашнім? І куди б подіти свекруху, бо при ній чоловік почав мінятися не в кращу сторону?
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну