fbpx
життєві історії
Біля прилавка з готовою їжею стояли покупці. І похмурі чоловік і дружина середнього віку, перелаюючись, обрали сьомгу і свинину по-царськи. Пишне таке блюдо, із золотистою сирною скоринкою. І ще салатів замовили покласти в контейнери, бурмочучи, що їжа так собі. Але прийдуть гості, треба ж їм щось закидати в себе. Не з готуванням же возитися. Склали все в більший візок і похмуро пішли по торт. Ти б з’їв, Миколка, курячу котлетку?

Біля прилавка з готовою їжею стояли покупці. І похмурі чоловік і дружина середнього віку, перелаюючись, обрали сьомгу і свинину по-царськи. Пишне таке блюдо, із золотистою сирною скоринкою. І ще салатів замовили покласти в контейнери, бурмочучи, що їжа так собі. Але прийдуть гості, треба ж їм щось закидати в себе. Не з готуванням же возитися. Склали все в більший візок і похмуро пішли по торт.

І підійшла черга молодої жінки з маленьким хлопчиком. Вони терпляче чекали, поки подружжя все оберуть. І навіть із задоволенням чекали, з насолодою роздивляючись страви. Захоплювалися! Яка апетитна рибка! Які пиріжки рум’яні. Який салат дивовижний і назва дивовижна: “Чоловічі мрії”. Він дорогий, але відразу видно, це дуже смачний салат. А котлетки курячі які! Ти б з’їв, Миколка, курячу котлетку? Або краще шматочок печінки?

Миколка посміхався і з захопленням вибирав собі обід. Так, шматочок шашличка, ось цей, найсмачніший. І пюре. Пюре – це дуже смачно! І ще вони взяли оселедець з цибулею. Оселедець можна покласти на свіжий хліб, він в сусідньому відділі продається. І з цибулею – дуже смачно! Будемо бенкетувати, Миколка, мама зарплату отримала! Вибирай все, що твоїй душі завгодно!

І вибирали вони швидко, нікого не затримували. І хлопчик посміхався від задоволення, років п’ять йому. І мама раділа майбутньому бенкету. І вся чергу посміхалася, з таким апетитом вони все вибирали і раділи. По шматочку, потроху, найдорожче, але готове – як в ресторані, Миколка, – так мама сказала. Буде бенкет на весь світ сьогодні! І вони пішли, мама вела за руку сина і несла кошик з частуванням.

Так і в житті. Прилавок один, по суті. Але можна похмуро і нервово тикати пальцем, лаючись, то в сьомгу, то в салат. І гостей хаяти, на чому світ стоїть. І одне одного. І ніякого задоволення не отримати. А можна шматочок шашлику і пюре взяти з радістю і задоволенням. І від розглядання вітрини задоволення отримати. І від самого бенкету, нехай і скромного – але ж все і не з’їси. Нам не так вже й багато треба, чи не так?

А мамі з хлопчиком на касі ще дали іграшку – це бонус. І хлопчик засміявся від везіння і удачі. І подружжю теж дали – вони іграшку сердито залишили на касі. Нісенітниця яка! Нічого, комусь стане в нагоді. Тому, хто вміє радіти. У кого хороший апетит. Хто живе з задоволенням…

Ганна Кирьянова

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pexels

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page