fbpx
Суспільство
Будьте вдячними – і прийде щастя

Іноді достатньо припинити скаржитися і осягнути мудрість вдячності й прийняття світу-себе, щоб відчути щастя. Пропонуємо статтю Марка Менсона про важливість вдячності.

Той факт, що ви читаєте це, означає, що ви є багатшими і освіченішими, ніж 99,5% людей в історії людства. Це означає, що ви маєте майже миттєвий доступ до більш ніж половини всієї інформації і даних, створених людством. Це означає, що ви маєте можливість виховувати себе на досягненнях тих осіб, які раніше витрачали все своє життя, щоб дійти до цього.

Гегель сказав, що історія – це процес реалізації свободи. Якщо ви перебуваєте в західному світі, то ви живете в найбільш вільному і толерантному суспільстві. Світ має більше економічної мобільності, ніж будь-коли, і подорожі закордон стали простішими, ніж раніше.

Ваша сім’я може розчаровувати вас, але більше 1/3 населення світу має тільки одного з батьків, і 143 мільйони дітей ростуть без жодних батьків.

Якщо ви вчитеся в коледжі-університеті або ви поступили туди, – ви є частиною щасливих 7% світової еліти. Ви навряд чи колись жили на рівні прожиткового мінімуму, як це робить майже 60% населення у світі, і ви, звичайно, ніколи не будете голодувати, як майже 25% населення світу.

Але ви чули такі речі й раніше. І це не допомагає вам, так? Вам щастить, але ви постійно боретеся з довірою і впевненістю, відчуваєте занепокоєння, все ще страждаєте від почуття неповноцінності, все одно перебуваєте в стресі, думаючи про гроші/роботу/борги/сім’ю/друзів.

Ваше особисте життя, як і раніше, – безлад. Звичайно, ви їсте добре, у вас є хороший телевізор, автомобіль…, ви можете робити ділення в стовпчик, але ви не відчуваєте, що ваше життя є райдужним.

Протягом багатьох десятиліть дослідження пов’язували подяку і вдячність зі щастям. Люди, які щасливі, як правило, є більш вдячними за те, що вони мають.

Але вчені також виявили, що цей закон працює і навпаки: свідоме практикування вдячності робить нас щасливішими. Це дозволяє нам цінувати те, що у нас є, і допомагає залишатися в теперішньому моменті. Практикування вдячності підсилює відповідальність і безпосередньо веде до більш високої самооцінки й щастя. Не кажучи вже про те, що це робить особу більш приємною і привабливою.

Ваші батьки можуть бути неприємними й жорсткими, але вони роблять це тому, що вони піклуються про вас. І це єдиний відомий їм спосіб, як показати свою турботу. Будьте вдячні за те, що у вас є люди, які люблять вас, навіть якщо вони не показують це так, як ви цього хочете.

Використовуйте це як можливість, щоб допомогти їм, спілкуватися з ними, розвивати кращі стосунки з ними.

Ви можете мати надмірну вагу, але принаймні ви насолоджуєтеся хорошою їжею, маєте знання і можливості, щоб стати стрункими і чудово виглядати. Використовуйте це як можливість ставити цілі і вдосконалювати себе.

Ви можете бути самотніми, але принаймні ви живете в суспільстві, яке приймає відкрите спілкування між чоловіками і жінками, ліберальне щодо знайомств і побачень. Крім того, у вас є можливість поліпшити вашу ситуацію і пройти курси щодо розвитку особистих стосунків.

Ви не можете бути людиною, якою ви хочете бути, але принаймні у вас є самоусвідомлення і прагнення зауважувати, що ви є нещасливими. Крім того, у вас є бажання зробити щось з цією ситуацією. Ви є часткою першого покоління в людській історії, яке відкрило, що ми завжди здатні покращити наше життя – соціально, емоційно, професійно і матеріально. У минулому люди думали, що якщо вони народилися в такій ситуації, то вони назавжди приречені на це.

Ви – благословенні. Навіть якщо ви рідко усвідомлюєте це. Всі ми благословенні.

І ви будете постійно забувати про це, якщо не нагадаєте собі. Нагадуйте собі це регулярно. Виберіть бути вдячними. Пам’ятаєте, що завжди може бути ще гірше.

Людський розум занадто сильно акцентує увагу на негативі. Психологи виявили, що втрата чогось є у два-чотири рази більш болісним, ніж радість від отримання цієї речі. Цей розумовий механізм продукування нещастя допомагає людству вижити і процвітати, але й робить багатьох з нас постійно роздратованими і напруженими.

Ось чому негативна новина поширюється набагато швидше. Ось чому ми не можемо відвернутися від автомобільної аварії або двох людей, які б’ються. Ось чому набагато привабливіше ставитися до інших через скарги, звинувачення і плітки, ніж через подяку. Це простіше.

Це не означає, що потрібно ігнорувати те, що трапилося, або розірвати зв’язок зі світом. Я останній з тих, хто буде робити вигляд, що скрізь – єдинороги і веселки. Я просто хочу сказати, що коли щось здається лайном, не варто забувати, що є ще щось добре, правдиве і чудове. Варто закрити рота і бути вдячним.

Подяка – це вміння бути щасливими. Це інструмент щастя. Це ліки від емоційного вампіра. І це дійсно чудовий навик. Це вимагає практики і зусиль, а також звички. Але цьому вмінню може навчитися кожен, і кожен може зробити це. І ви можете почати сьогодні, безпосередньо зараз.

Читайте також: ПРИТЧА ПРО ВАРТІСТЬ НАШОГО ЖИТТЯ

Робіть це щоранку, коли ви прокидаєтеся. В той час, як ви чистите зуби, подивіться в дзеркало і подумайте про п’ять речей, за які ви вдячні. Виберіть когось і скажіть їм, що ви вдячні їм за те, що вони є, або за те, що вони зробили.

Швидше за все, це покращить ваше самопочуття більше, ніж їхнє. Швидше за все, ви будете почувати себе набагато комфортніше біля них, і ваші стосунки почнуть поліпшуватися.

Але при виявленні вдячності ви повинні бути щирими. Не потрібно це використовувати, щоб змусити інших любити вас.

Джерело.

facebook