fbpx

Часто чую від подруг і родичок з дітьми, які поїхали далі, в Португалію, Францію чи там Голандію чи ще кудись: “Чого ти сидиш в тій Польщі з твоєю англійською? Там нічого цікавого, через натовп наших понаїхавших на нормальну роботу не потратипити, виплати  малі, рівень життя від нашого не дуже відрізняється.” Так, я з донечкою і мамою вже пів року “торчу” в Польщі, але  у мене кардинально інша думка

Часто чую від подруг і родичок з дітьми, які поїхали далі, в Португалію, Францію чи там Голандію чи ще кудись:

“Чого ти сидиш в тій Польщі? Там нічого цікавого, через натовп наших понаїхавших на нормальну роботу не потратипити, виплати  малі, рівень життя від нашого не дуже відрізняється.”

Так, я з донечкою і мамою вже пів року “торчу” в Польщі, але  у мене кардинально інша думка.

По-перше, Польща близька нам і територіально, і ментально, тут дуже легко адаптуватися і дорослим, і дитині. Та й на роботу викладачем англійської мови в українські класи я ще весною влаштувалася без проблем. Та й соціальна і гуманітарна допомога для українців мене цілком влаштовує.

Крім того, Польща – країна з великою історією, тому тут є на що подивитися. Якщо цікавлять пам’ятники, старовинні будинки та середньовічні споруди, то варто відвідати не лише столицю, а й такі красиві міста Польщі, як Краків, Вроцлав, Гданськ, Торунь.

А яка цікава соляна шахта у Величці, яка функціонувала протягом 7 століть та має загальну протяжність понад 200 кілометрів. Набратися вражень можна і на екскурсії замком Тевтонського ордена в Мальборку, який сьогодні став справжнім музеєм побуту тевтонських лицарів.

Отже, я тут не торчу, а розвиваюся, пізнаю, працюю.

Мені подобається, на скільки поляки дбайливо ставляться до природи. Особливого розчулюють спеціальні мости для тварин, побудовані над автомагістралями! У містах багато зелених зон, де можна зустріти і зайців, і козуль, і навіть цілі сім’ї диких кабанів. Не можна забувати і те, що Польща має вихід до Балтійського моря.

Поляки люблять гумор і веселощі. А оскільки здебільшого громадяни країни досить побожні, то, окрім світських свят, святкують ще й релігійні. У цей святковий час на міських площах працюють ярмарки, де стільки цікавого! навіть просто погуляти і нічого серйозного не купувати можна – і отримаєш масу задоволення! Можна скуштувати смажених на грилі ковбасок, випити гарячого червоненького, кави чи пінного.

Як і в інших країнах, що зберегли власну валюту, ціни у Польші на все цілком доступні. на відміну від інших Європейських країн. Шопінг у Польщі. якщо є фінансова можливість – приємне заняття, особливо якщо купувати в період розпродажі, під кінець літа або перед Новим роком.

Я закохана у їхні дрібні магазинчики, які торгують взуттям та одягом для місцевих виробників. Якщо не маєш особливої ​​любові до світових брендів, а бажаєш просто за розумні гроші отримати якісну річ, то тут можна сміливо витратитися.

Ситні страви – основа класичної польської кухні. Насамперед слід спробувати бігос  – це тушкована капуста з особливими копченостями та грибами), та журек – кислуватий суп із ковбасою, приготовлений на спеціальній заквасці. Я їх теж вже навчилася готувати і буду радувати чоловіка, коли повернемося!

Є і безліч звичних страв, на кшталт драників, голубців, млинців – поляки їх також дуже полюбляють. Тому нудьгувати рідною кухнею не доведеться.

Я помітила дивовижну пристрасть поляків до бутербродів і різноманітних канапок, якими вони нерідко і снідають, обідають, і навіть вечеряють. «Канапки» можна придбати і в кафе, і в кондитерській. Навіть діти часто снідають бутербродами. Прямо справжній культ!

Є у Польщі і свої особливості, до яких варто, якщо живеш тут, ставитися з повагою. Так, неділя тут вважається вихідною, тому навіть відкритий продуктовий магазин у цей день важко знайти, окрім “Жабки”. А в суботу більшість закладів працюють лише до обіду.

Тому ми вже пристосувалися заздалегідь запастися потрібними на день-два продуктами, щоби вистачило до понеділка. Хоча кафе та ресторани зазвичай працюють щодня.

У нас немає бажання назовсім перебратися в цю чудову країну. У мене чоловік захищає Україну і поки що ми тут, бо він просить не поспішати порвертатися.

Але коли все закінчиться, неодмінно приїдемо сюди всі разом, родиною, щоб відвідати найкрасивіші міста Польщі. У мене тут друзі є в селі, і я побачила, що й у польській глибинці теж можна побачити та спробувати багато цікавого, підгледіти цікавий досвід.

Миру всім і скорішого повернення додому, до нашої рідної України!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page