fbpx
Економіка
Чим життя українських пенсіонерів відрізняється від польських

Середня пенсія в Польщі у кілька разів більша. При цьому пенсійний вік для поляків вищий, ніж для українців. Українські чоловіки виходять на пенсію в 60 років, а поляки – у 65 років.

У середньому поляки на заслуженому відпочинку отримують 460 доларів. Порівняно з сусідами по ЄС, це незначна сума. Однак варто враховувати, що ціни в Польщі нижчі, ніж, приміром, у Німеччині, крім того, польські пенсіонери користуються пільгами. Після 75 років безкоштовна медицина, практично для всіх пенсіонерів – безкоштовний проїзд у транспорті та пільги на медикаменти.

У Польщі працює три рівні системи: солідарний, сукупний та індивідуальний. Якщо інвестувати в три фонди частину своєї зарплати протягом життя, після 60 років для жінок і після 65 для чоловіків можна отримати відразу три пенсії.

Обов’язкова умова для отримання трудової пенсії – мінімум 15 років стажу для жінок і 20 років – для чоловіків. Внески в Пенсійний фонд на кілька відсотків нижчі від українських – 19,5 проти 22%. При цьому половину від цієї суми полякам платить роботодавець.

Середня пенсія в Україні – менше двох тисяч гривень, а мінімальна в травні досягне всього 1313 гривень. На цю суму можна скромно харчуватися цілий місяць. Пенсіонери можуть дозволити собі раз на день купувати хліб, стегенця і кілька разів на тиждень недорогі крупи і макарони. А ось на засоби особистої гігієни залишиться дуже обмежений бюджет – дорогі шампуні, зубні пасти з такою пенсією не “по кишені”.

До того ж, навіть пенсіонерам з субсидією доводиться витрачати гроші на комуналку і проїзд. Мінімальної пенсії також вистачить рівно на 12 походів у кіно (щоправда, при цьому доведеться голодувати, а в кінотеатр ходити пішки). Також мінімальної пенсії вистачить на покупку 45 доларів.

Для отримання пенсії за віком знадобиться як мінімум 15 років стажу. Розмір пенсії залежить від рівня зарплати та кількості відпрацьованих років.

Читайте також: СЬОГОДНІ УКРАЇНЦЯМ ПІДНЯЛИ МІНІМАЛЬНІ ПЕНСІЇ І ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ: СКІЛЬКИ ТЕПЕР ОТРИМУВАТИМЕМО

Джерело.

facebook