– …Чогось я на сина подивилася і прямо засмутилася! – розповідає шістдесятлітня Лідія Миколаївна. – Погано виглядає… У п’ятницю після роботи приїжджав до мене, комп’ютер налагоджував. Весь зарослий, нестрижений. Худий! У картатій сорочці якійсь, пом’ята, на два розміри більше. У мене дві такі сорочки на дачі висять, я в них на грядках працюю, зручні тим, що на них бруду не видно… Шкарпетки діряві!
Лідія Миколаївна виглядає щиро засмученою. Син її, Ігор, одружився нещодавно вдруге і мати від цього не в захваті.
Перша дружина сина подобалася їй набагато більше нинішньої – мила домашня жінка, відразу після весілля одного за іншим народила двох дітей-погодику і всі сім років шлюбу сиділа вдома, варила супчики, займалася з дочками і наводила затишок.
Від першої дружини син Лідії Миколаївни пішов, в чому стояв – забрав тільки свій одяг і взуття, але у свекрухи все одно болить душа за колишню невістку і внуків. Марія була зразковою дружиною – турботливою, самовідданою, працьовитою.
Нинішня невістка – повна протилежність першої: струнка, активна, цілеспрямована. Така точно не буде наглажувати чоловікові сорочки і подавати на стіл перше-друге-компот…
Але ж одружуються не за цим? І не з закритими ж очима син Лідії Миколаївни змінив спокійну затишну Машу на ділову темпераментну Інгу? Чоловік в тридцять п’ять років напевно знав, що робив…
– Я йому кажу, Ігор, це ти так на роботу ходиш? У такому вигляді? Тобі не соромно? А він – мамо, у нас в офісі вільний дрес-код, всі ходять як хочуть, в чому завгодно. Тим більше, сьогодні п’ятниця! Наче в п’ятницю митися не треба і речі гладити… Гаразд, кажу, ходи до столу. У мене пюре було з сосисками, звичайна їжа, а він їв так, що за вухами тріщало і нахвалював! Давно, каже, не їв такої смачної картоплі, як ти готуєш…
– Лідія Миколаївна, ну так він з роботи, самі говорите! Тож не дивно, що голодний. Може, пообідати не встиг, хіба мало…
– З роботи, так… Виглядає, як тиждень не їв! І ще кашель цей… Я кажу – Ігор, ти простудився чи що? А він – та ні, це залишковий кашель з минулого разу ще. Він хворів у вересні, а зараз вже листопад починається! П’ятий тиждень, виходить, вже кашляє…
– Так, довго щось. А лікар що каже?
– Лікар! Сам він до лікаря не піде ні за що, його потрібно записати і відправити! Я Інгі дзвоню, кажу – треба щось робити з цим кашлем. П’ять тижнів – це ненормально! А вона мені, а до чого тут я, каже, навіщо ви мені дзвоните? Ігор доросла людина, не дитина. Нехай йде до лікаря і лікується, ви йому все це скажіть… Ну так ти дружина чи ні? Близька людина! Невже їй всеодно? Я їй кажу – ти повинна стежити за чоловіком. А вона – я не зобов’язана стежити за дорослим мужиком!
– Ну в чомусь, то вона має рацію, хіба ні? Ігор сам може і повинен, і сорочку собі погладити, і шкарпетки нові купити, і до лікаря записатися, і поїсти приготувати… Адже він одружився, а не няньку собі найняв!
– Ой не знаю! Якби мій чоловік так виглядав, як Ігор зараз, мені, як жінці, було б соромно! – зітхає Лідія Миколаївна. – Розумієш… жіночої руки, жіночого очі на ньому не видно. Насправді, я не з-за м’ятою сорочки переживаю. Просто мені здається, що він нещасливий у цьому шлюбі! З Машею він виглядав щасливим і задоволеним, на їжу не кидався навіть після роботи, у нього весь одяг був акуратним і підібраний за кольором. Він завжди був підстрижений і поголений, в не дірявих шкарпетках, в кишені мав чисту носову хустку… Виглядав щасливим і задоволеним. А зараз?!
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором
- Свекруха Марина Федорівна – золота людина. Мудра, знає життя на багато краще за мене. Маю її слухатися, щоб з мене хоч якийсь толк був. Я не правильно доглядаю за чоловіком, тобто її сином, неправильно роблю все для дитини. Днями зібралася я прибрати зуб, муляє мені давно, а мама чоловіка каже мені: “Не здумай! Тобі занесуть щось і в щоці утвориться дірка!” І що тепер робити – не знаю, невже свекруха права? А вона мені: “Ти йому ручки-ніжки пошкодиш. Ось я дивилася передачу, там так і було”