fbpx
Суспільство
Чому багато людей не можуть обрати одну професію на все життя

Я довго мучилася питанням: чому я не знаю, ким я хочу бути? Щастить же деяким: з дитинства знають точно, що хочуть стати лікарями або космонавтами. Потім я підросла і дізналася, що, радше за все, цього хотіли їхні батьки. Але я дивилася на тих, хто віддає себе, наприклад, танцям і стає в них професіоналом. А що я?

А я сварила себе за це. Профорієнтаційні тести показували, що я можу вибирати будь-яку дорогу. Ну дякую, це я і без вас знала! Тому я попросила у батьків gap-year – рік відстрочки від здобуття вищої освіти, бо не знала, на кого я хочу вчитися. Тому я вирішила вчитися на трьох спеціальностях в 4 різних вузах. Скрізь відмінниця-медалістка – і жодного диплома. Тільки значно пізніше – сертифікат професійного коуча.

Зараз я задоволена життям. У ньому багато змін. Весь мій досвід, всі мої невдачі і знахідки привели мене туди, де я є, і я від цього щаслива. Попереду ще багато крутих поворотів і віражів – я знаю.

Я читаю Барбару Шер «Відмовляюся вибирати!» і майже плачу. Я знайшла своє плем’я. Зі мною все добре! Чуєте, зі мною все добре! Просто я сканер.

Боляче дивитися, як люди картають себе за те, що не можуть дотримуватися єдиного шляху в житті, і вважають смертельним недоліком свої найкращі якості: допитливість, захопленість новим, готовність досліджувати, виняткову здатність до вивчення незвіданого, ентузіазм у набутті нового досвіду – все, що робить їх по-справжньому живими. Хто сказав, що сканеру треба змінювати спосіб життя і мислення?

Сканер хоче всього не через розбещеність або жадібність, а з тієї ж причини, з якої ваші м’язи хочуть вправ. Сканери люблять різноманітність, тому що їх мозок обробляє інформацію швидко, і вони готові до нового швидше, ніж інші люди. Сканери часто обдаровані в багатьох галузях, і вони створені, щоб ці здібності реалізовувати.

На жаль, наша культура не налаштовує подібним чином ставитися до сканерів. Якщо людина професійно не займається все життя однією справою, ми вважаємо, що у неї великі проблеми. Чому ж сканери кидають свої справи?

Якщо магніт, який притягував сканера до справи, слабшає, можна вважати, що він виконав те, що мав намір виконати. Мета досягнута, її більше немає. Ось чому він втрачає інтерес. Він не легковажний, чи не ледачий і не неуважний – він просто закінчує працювати над справою, коли домагається того, що йому потрібно. Це нормально, як нормально снідати, коли ви голодні, і закінчувати трапезу, коли ви ситі. Зі сторони все очевидно, але самим сканерам важко це зрозуміти.

В результаті типовий сканер – це той, хто пробігається своїми інтересами за рекордний час, оскільки володіє потужним і ненаситним інтелектом, а перед ним стоїть його улюблена страва – пізнання. Найбільше на світі сканери люблять вивчати щось нове.

І це наш головний талант!

Читайте також: БАГАТИЙ БАТЬКО ХОТІВ ПОКАЗАТИ СИНОВІ, ЯК ЖИВУТЬ БІДНІ ЛЮДИ, А ЗАМІСТЬ ЦЬОГО САМ ОТРИМАВ УРОК

Джерело.

facebook