fbpx
Здоров'я
Чому кава корисна для здоров’я: 9 причин

Ви любите каву?

Упевнена, що більшість людей дадуть відповідь на це питання ствердно.

А якщо ви дізнаєтеся, що кава, крім приголомшливого смаку і незабутнього аромату, має ще й безліч корисних для організму властивостей, то полюбите каву ще сильніше.

Якось так склалося, що кава здавна потрапив до лав продуктів не дуже корисних для здоров’я. Чого тільки не приписували цієї благородної продукту!

І проблеми з тиском, і погано впливає на шлунково-кишковий тракт, і навіть створення сприятливих умов для ракових захворювань.

Однак насправді ці відомості є помилковими. Дослідження Національного ракового інституту на базі тринадцятилітніх спостережень за здоров’ям- свідчать, що віддані любителі кави на 16% менше схильні до ризику передчасної смерті.

На підтвердження цих висновків ми наводимо список десяти властивостей кави, які приносять користь для вашого організму.

Пам’ятайте тільки, що споживання будь-якого продукту в надмірних дозах може бути небезпечно. А також про те, що цукор і вершки в вашому кави можуть звести нанівець всю користь від цього дивовижного напою.

1. Профілактика жoвчнокам’яної хвороби

У 2002 році дослідники Гарварду виявили, що жінки, які п’ють не менше чотирьох чашок кави в день, мають на 25 відсотків нижчий ризик появи каменів у жовчному міхурі. Раніше дослідження показали аналогічні результати для чоловіків.

2. Профілактика депресії

Жінки, які пили дві-три чашки кави щодня, на 15 відсотків менше були схильні до розвитку депресії. А серед тих, хто п’є чотири чашки і більше, цей відсоток збільшується до 20.

3. Поліпшення пам’яті

Кава може допомогти поліпшити як короткострокову, так і довгострокову пам’ять.

У 2005 році провели дослідження, яке виявило, що вживання двох чашок кави з кофеїном покращує короткочасну пам’ять і швидкість реакції.

Хоча вчені вже давно помітили те, що кава знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.

Вони рекомендують пити 4-5 чашок в день, щоб збільшити GCSF або гранулоцитарний колонієстимулюючий фактор, який зменшується при хворобі Альцгеймера і є причиною проблем з пам’яттю.

Читайте також: ЯК ЗНЯТИ СТРЕС ЗА 45 СЕКУНД

4. Менше ризик виникнення діабету

Дослідження показують, що п’ють каву менш схильні до розвитку цукрового діабету 2 типу, причому ймовірність знижується до 50 відсотків і більше.

5. Знижує ризик виникнення раку

Сьогодні вже точно доведено, що вживання кави знижує ризик виникнення раку молочної залози. У 2011 році в дослідженні Breast Cancer Research було виявлено 20-ти відсоткове зниження захворювань цією формою раку у регулярно вживають каву.

Але це стосується не тільки жінок. Приблизно такі ж результати отримані щодо раку простати у чоловіків.

6. Нормалізація мeтaбoлiзму

Кава допоможе вам зберегти нормальну вагу, а іноді навіть втратити зайві кілограми. Кофеїн, що міститься в каві, cтимyлює обмін речовин, а хлoрогенова кислота може зменшити всмоктування глюкози.

7. Знижує ризик хвороби Паркінсона

Журнал Journal of the American Medical Association у 2000 році опублікував результати досліджень, в яких доводиться, що кофеїн знижує ризик виникнення хвороби Паркінсона.

У 2010 році вчені підтвердили цей факт і визначили, що вживання від двох до трьох чашок кави в день може на 25 відсотків знизити шанси розвитку хвороби.

8. Aнтиoксидaнтні властивості

Дослідник зазначають, що в каві є більше aнтиоксидaнтів, ніж в більшості овочів і фруктів. У 2005 році інше дослідження показало, що кава є основним джерелом антиоксидантів в дієті американців.

9. Підвищення продуктивності

Всім нам добре відомий ефект підвищення тонусу від чашечки міцної кави. Кофеїн викликає прилив енергії, підвищення витривалості, зосередженості і реакції на короткостроковий період, що може стати в нагоді при виконанні важливого завдання.

Джерело.

facebook