fbpx
Лайфхаки
Чому важливо дякувати один одному за домашні справи

У більшості пар домашні обов’язки так чи інакше розділені. Пaртнери або вголос домовляються про те, хто за що відповідає, або з часом виникає мовчазне розуміння того, де чия зона відповідальності.

Добровільне поділ справ може сильно спростити життя всім членам сім’ї. Але є в цьому підході і ложка дьогтю: коли ми починаємо раз по раз виконувати якусь роботу по дому, вона швидко стає нашим обов’язком. А раз це наш обов’язок, від нас очікують її виконання як само собою зрозумілою речі, що не вимагає подяки. Але ж ми всі хочемо бачити, що наша праця цінують.

Подяка і задоволеність стосунками

Вчені запропонували кільком парам розповісти про те, як вони розділили домашні справи. Піддослідні мали відповісти, чи відчувають вони подяку партнера за виконання своїх обов’язків і наскільки вони задоволені відносинами.

Виявилося, що чим більше подяки учасники дослідження отримували від своїх партнерів за вирішення побутових питань, тим з більшим задоволенням вони займалися домашнім господарством . Для більшості досліджуваних необхідність робити основну частину роботи по дому означала меншу задоволеність стосунками. Однак цей негативний ефект зникав, як тільки люди починали бачити і чути, що їхні праці цінують.

В ході іншого дослідження з’ясувалося, що ті, хто відчуває вдячність партнера, отримували б від відносин більше задоволення, якщо б могли робити по дому ще більше, ніж якщо б з них зняли частину обов’язків. Можливо, справа в тому, що більше роботи означає для них більше подяки, яка покращує їх настрій і підвищує самооцінку.

Зрозуміло, немає ніяких гарантій, що, якщо ви почнете дякувати вашого супутника життя за все, що він або вона робить по дому, ваш партнер кинеться виконувати свої (а може, і ваші) домашні обов’язки з подвоєним завзяттям. Але спробувати безперечно варто.

З іншого боку, очікування чогось не просто послаблює подяку, але може викликати негатив. Можливо, ви самі не усвідомлюєте, що якісь справи давно стали обов’язком вашої другої половини. І так буде до тих пір, поки не почуєте власне гарчання під перегоріли лампочкою: «Чому ти її до сих пір не поміняв? У нас же ти завжди цим займаєшся! »

Як і за що дякувати

Подумайте про всі обов’язки, великих і маленьких, які лежать на плечах кожного з вас. Коли ви в останній раз говорили один одному спасибі за вигладжені сорочки або прибиту поличку? Постарайтеся не упустити навіть найнезначніші справи: винесення сміття, прання, оплату рахунків. Без цих дрібниць ваш побут звалився б.

Зверніть увагу на чергові спасибі, які формально вимовляються, але не несуть в собі ніяких почуттів. Особливо часто їх можна чути після обіду або вечері. Вони настільки доведені до автоматизму, що ніякої щирої вдячності в них давним-давно не залишилося.

Швидше за все, ви зараз подумали: «Але ж фізично неможливо дякувати за кожну дрібницю! Тим більше що це його / її обов’язок ». А тепер уявіть, що ви відчуєте, якщо вам раптом скажуть спасибі за те, що з дня на день робите ви.

Читайте також: ПРОДУКТИ, ЯКІ ЗМУШУЮТЬ ТІЛО ПОГАНО ПАХНУТИ: СПИСОК

Не потрібно дякувати кожен раз і за все. Просто не забувайте робити це частіше і від душі. Насправді спасибі за кожен чих може привести до того, що від вас почнуть чекати подяки за будь-якого приводу. Це знецінить ваше прагнення проявити увагу.

Якщо ви дійсно хочете справити враження на партнера, дякуйте його не за те, що він робить, а за те, який він.

Якщо у вас це вийде, можливо, він не тільки буде робити свою частину роботи по дому з більшою охотою, але і почне у відповідь помічати і цінувати те, що робите ви. Ваша подяку повернеться до вас сторицею.

Джерело.

facebook