fbpx
Breaking News
Цей бісквіт завжди вдається. Він дуже ніжний, пишний, соковитий та вологий. Обов’язково спробуйте!
Буряк – дуже корисний наш рідний український овоч, його просто необхідно вживати! В нашій родині це один з найулюбленіших продуктів. Салатики з нього – завжди на столі. Останнім часом “підсіли” на оцей новенький рецепт – ну дуже вдале, незвичайне і бюджетне поєднання!
Сестра мого чоловіка живе в Мукачево. Коли нещодавно гостювали в них, вона поставила на стіл цю смакотищу – Завиванці по-закарпатськи. Які ж смачні ці маленькі рулетики з телятини з начинкою! Соковиті, ароматні! Я б не пробачила собі, якби не взяла рецептик. 
Пляцок “Андалузія” – це щось неймовірне! Він підкорив мене з першого шматочка відтоді,  як вперше спробувала його в подруги у Львові. Поєднання шоколадного смаку з апельсиновим кремом дарує райську насолоду! Я не могла поїхати без рецепту, і тепер з любов’ю готую цей шедевр рідним і друзям. Приготуйте і ви!
Підпалка на копчених реберцях – це ситна і ароматна страва Західної України, рецепт якої передається в нашій родині з покоління в покоління. Найсмачніше робила підпалку бабуся, але і сьогодні вона залишається нашою улюбленою сімейною смакотою!
Суспільство
Чому восьмого травня треба радіти дощу, і що у цей день “розкажуть” птахи

Цього дня церква відзначає день Святого Марка. У народі було поширене вірування, що саме на Марка, 8 травня, з вирію повертаються співочі птахи. Свято називали по-різному: Марк-ключник, Марків день, бабине свято, Пташине голодування.

Святого Марка вважали повелителем весняних дощів. Говорили про те, що, якщо в травні дощ піде хоча б три дні, то можна очікувати багатого врожаю. Тому травневим грозам завжди дуже раділи. Назва дня “Ключник” якраз і виникла згідно з давнім віруванням, що Марк мав ключі від неба, яке він відчиняв, для того, щоб дощ пролився. Святому Марку в цей день молилися про те, щоб він уберіг посіви від посухи, просили послати сильні дощі, кажучи про те, що малий дощ землю тільки бруднить, а сильний – навпаки, очищає.

Починали сіяти гречку, або татарку, як називали цю рослину в народі. Вважалося, що в цей день зграями прилітають співочі птахи. Якщо вони летять на конопляне поле, то слід чекати хорошого врожаю цієї культури, і тоді кидали для птах у дворі конопляне насіння.

Читайте також: ЧОМУ СЬОМОГО ТРАВНЯ НА ЛЮДИНУ МУКА НАПАДАЄ І ЯК, ТАНЦЮЮЧИ, НЕ ПІДДАТИСЯ ПОГАНОМУ НАСТРОЮ

Народні прикмети на 8 травня

Зозуля в цей день кує – більше морозів не буде

Гарна погода і сонце віщують рясний урожай

Теплий вечір і зоряне небо – чекай рясного врожаю

Ясна погода – прикмета до того, що літо жарким буде

Висока веселка в небі – в найближчі дні погода буде теплою і ясною

Низька веселка 8 травня є поганим знаком і провіщає велике нещастя

Три добрих дощу в травні – хліба багато вродить

Птахи з’явилися в городі і саду – буде хороший урожай на деревах і грядках

Якщо дощ ллє крізь сонячні промені (“сліпий дощ”), то він незабаром закінчиться

Холодні і часті дощі – меду не чекай

Птахи 8 травня заспівали під час дощу – скоро негоди кінець

Чим зеленіша веселка, тим сильніші будуть опади

Купчасті хмари вранці – скоро почнеться гроза.

Джерело.

Related Post

facebook