fbpx
Суспільство
Чому з 20 червня можна відпочивати біля водойм, і що врятує при зустрічі зі спокусливими русалками

У православній церкві 20 червня вшановується пам’ять мученика Феодота (Федота) Анкірського, який жив на території міста Анкіра в III столітті.

Цікаво, що у Феодота була власний притулок, в якому він часто розмовляв зі своїми постояльцями про віру і життя. Завдяки цьому, він зміг навернути в християнство багатьох грішників – вони покаялися і прийшли до Бога.

Федот намагався якомога частіше відвідувати в’язнів у темницях і ховав їх після страти або cмepті від хвороб. У той сім дів прийняли мученицьку смерть від рук гонителів.

Одна з цих дів з’явилася до Феодота уві сні і звеліла йому підняти тіла дів з дна озера для того, щоб провести поховання.Федот виконав прохання, і в цьому йому допоміг Господь.

Так, коли Федот підійшов до озера, то піднявся дуже сильний вітер, вода відійшла, показалося дно, і старець побачив мучениць. Про Феодота дізнався імператор, який розпорядився схопити старця і піддати його численним мукам. Після цього Федот був страчений.

Говорили, що у цей день можна починати купатися, не боячись ніяких злих духів, адже сам Федот в цей час сидить з серпом біля водойми і, побачивши мавку, відрізає їй волосся. Згідно з повір’ям, саме у волоссі у русалок вся сила чаклунська, тому і боялися вони Федота.

Саме з Дня Федота, 20 червня, нарешті, починали ходити на водойми і купатися, бо – до цього вважалося, що злі духи (водяники й русалки) потягнуть людини під воду.

Тепер же і аж до дня Іллі, який відзначають на початку серпня, можна було проводити час біля річок і озер.

Читайте також: ЯК ЗРОБИТИ СІМЕЙНЕ ЖИТТЯ ПРИЄМНІШИМ

Прикмети 20 червня:

Святий Федот тепло дає – в жито золото веде.

Якщо вночі не було роси – вдень буде дощ.

Дощ на Федота – буде поганий урожай жита.

Хороша погода на Федота – прикмета того, що буде багатий урожай.

Грім гримить 20 червня – буде тривала негода, і погана погода, швидше за все, триватиме кілька днів.

Грім переходить 20 червня з місця на місце і чується з різних сторін – прикмета того, що можливий град разом з похолоданням.

Джерело.

facebook