fbpx
Світ
Чому жуйка, кетчуп і фуагра: заборонені в різних країнах світу

Найнебезпечнішим визнано блюдо під назвою фугу – основним його інгредієнтом є отруйна риба сімейства іглобрюха. Зміст тетродотоксина в фугу може привести до летального результату для гурмана при найменшої помилки під час приготування. Саме тому в Японії практично не вживається це делікатесне блюдо. Однак деякі південнокорейські і американські ресторани мають ліцензію на приготування фугу, пропонуючи його своїм гостям. У той же час в Європі і Китаї блюдо суворо заборонено.

Як не дивно, істотної шкоди здоров’ю може нанести лосось, вирощений на спеціальних фермах. Справа в тому, що при годуванні риби використовують антибіотики і інші шкідливі для людини речовини. Від цього м’ясо лосося набуває неприємного сірий відтінок. Щоб повернути йому властивий лососеві колір, виробники використовують отруйна речовина астаксантин. Штучно вирощений лосось знаходиться поза законом в Австралії і Новій Зеландії.

У США заборонено ряд замінників цукру. У «немилість» потрапило улюблене дитячі ласощі – яйця з сюрпризом. Америка – єдина країна, яка встановила на них заборону.

Молоко, що не піддалося пастеризації, має кращі смакові якості і поживну цінність. У той же час ви не знайдете його в Канаді, Австралії, Шотландії, і двох десятках штатів в Америці. Таким чином громадян захищають від лістеріозу, сальмонельозу та кишкової палички, якими можна заразитися при вживанні не обробленого термічно молока. Заборона поширюється і на всі молокосодержащие продукти.

В Індії і бразильському місті Сан-Паулу діє заборона на фуагра. Причина в технології, при якій птах, чия печінка використовується для фуагра, під час вирощування піддається жорстоким мукам.

На всенародному референдумі в Іллінойсі та Каліфорнії була встановлена ​​заборона на вживання м’яса коней.

А ось в Сінгапурі поза законом опинилася звичайна жуйка. Влада прислухалися до комунальних служб, які втомилися без кінця видаляти звідусіль жувальну гумку. Її заборонили, причому настільки радикально, що за ввезення жуйки в країну порушника штрафували на $ 5,5 тис. У 2004 році заборона трохи пом’якшили – сьогодні жуйку можна купити за рецептом.

Чмтайте також: 20 ПРИЧИН, ЧОМУ ВИ НЕ ПОВИННІ ЗАЛИШАТИ ДОМАШНІХ ВИХОВАНЦІВ З ДІТЬМИ

У Сомалі заборонили самсу – смажені пиріжки з начинкою. Справа в тому, що самса має трикутну форму. Влада країни угледіли тут аналогію з Пресвятою Трійцею і проповідь християнства. Страва потрапила під найсуворішу заборону в цій країні з мусульманським віросповіданням.

У Франції ополчилися на звичний кетчуп. Тут вирішили, що цей соус заважає оцінити тонкий смак страв знаменитої французької кухні. Втім, з кетчупом надійшли демократично – його можна купити в будь-якому супермаркеті, але ось до використання в школах він заборонений. Вважається, що це допоможе дітям оцінити все багатство і тонкість страв, виготовлених французькими кулінарами.

Джерело.

facebook