fbpx
життєві історії
Даринка росла, обділена батьківською увагою. Батьки весь час працювали, на дитину часу не вистачало, зате вони заробили дочці на двокімнатну квартиру. Коли Дарина вийшла заміж, завдяки батькам вона була забезпечена власним житлом. Спадщина в цій сім’ї поділена заздалегідь – квартира дістається молодшій дочці. Таке рішення вже давно прийняв батько Мирослава. І ось випадково Дарина дізналася, що чоловік щомісяця віддає своєї матері по 10 тисяч гривень

Родина Дарини досить забезпечена. Батьки працюють на хороших посадах, вони ще не пенсіонери.

Даринка росла, обділена батьківською увагою. Батьки весь час працювали, на дитину часу не вистачало: мама пропадала на роботі до глибокого вечора, батько мотався по відрядженнях.

Але плюсом в цій ситуації стало те, що батьків змогли заробити дочці на двокімнатну квартиру. А крім того, прикупили однушку і для себе, на старість, яку зараз віддали під оренду.

Дарина вивчилася в університеті, не думаючи про хліб насущний. Вона економіст, професія їй до душі. Молода жінка працює на великому приватному підприємстві, зарплата у неї досить висока.

Два роки тому Дарина вийшла заміж.

У чоловіка Мирослава своєї квартири не має, тому після весілля переїхав він до дружини.

У Мирослава є ще один брат і молодша сестра. Мати їхня вже вийшла на пенсію, батько ще працює, але пенсію теж отримує.

У родині Мирослава ставлення до дітей дуже споживче. Після закінчення школи дітям відразу запропонували починати жити самостійно. Така ось пародія на американський тип виховання. Тільки з подальшим навчанням ніхто не допомагає.

Старший брат Мирослава Дмитро, відслуживши в армії, підписав контракт на службу. Через кілька років одружився, отримав дві кімнатти у гуртожитку, в сім’ї народилася дитина.

І ось тут почалися прохання від батьків про грошову допомогу. Мати якраз вийшла на пенсію, а різницю її зарплати з пенсією пропонувалося оплачувати старшому синові. І той без суперечок погодився.

Аналогічна ситуація тепер відбувається і з Мирославом. Ледве юнак одружився – посипалися прохання.

Батьки Мирослава, до слова, далеко не бідні. У них є квартира, дача, кількагаражів. Останній шматок хліба не доїдають.

Спадщина в цій сім’ї поділена заздалегідь – квартира дістається молодшій дочці. Таке рішення вже давно прийняв батько Мирослава. На його думку, дівчинці дуже важко заробити на житло, а сини ж чоловіки, от і мають крутитися самі, всього досягати самостійно.

Синів, правда, не зовсім обділили – їм дістанеться по гаражу. Доля батьківської дачі поки невідома.

Дарина і Мирослав отримують приблизно однакову зарплату. Плюс батьки дівчини допомагають – оплачують комунальні послуги. Вони віддають квартирантам в оренду свою другу квартиру, а оренда житла якраз покриває оплату комуналки для себе і дочки.

І ось абсолютно випадково Дарина дізналася, що чоловік щомісяця віддає своєї матері по 10 тисяч гривень. Проговорилася сестра Мирослава. Чоловік Дарині про це не повідомляв, а вона в його доходи не лізла.

Зазвичай вони витрачалися на харчування приблизно порівну – то Даринка купить продукти, то Мирослав. Тільки на відпустку відкладали разом. На свої забаганки у вигляді манікюру, косметолога Дарина заробляє сама.

Але ситуація з забезпеченням батьків Мирослава дуже не сподобалася молодій дружині. На душі зашкребли кішки. Дарина раптом почала помічати деякі неприємні моменти:

– задумали молоді купити новий телевізор – у Мирослава скінчилися гроші, тому оплатила Дарина;

– запросили на день народження – чоловік знову з порожнім гаманцем, дружина вкладається в подарунок за обох;

– вирушили на новорічні свята у Карпати на курорт – знову оплатила дружина…

Спочатку Дарина мовчала і обмірковувала цю ситуацію, спробувала навіть змиритися. Вона заспокоювала саму себе – адже не знала ж раніше, і все було добре. Але від тривожних думок не сховаєшся. Довелося поговорити з чоловіком.

Дівчина чесно висловила свої сумніви. Її турбував один момент – живуть вони у неї вдома, квартиру оплачують її батьки. Виходить, що вони допомагають батькам Мирослава за рахунок батьків Дарини.

Жінка запропонувала чоловіку самим оплачувати комунальні послуги, відмовившись від допомоги її батьків. Та й весь сімейний бюджет дівчина вирішила переглянути. Мирославу вона запропонувала ділити витрати порівну, а із залишків нехай виділяє мамі, хоч греблю гати, якщо це так необхідно.

Мирославу такі розмови не припали до душі. За своїх батьків йому стало прикро. На думку Мирослава, батьки дружини не потребують ні в чому, а його мати пенсіонерка, батько отримує не так багато, плюс сестра школу закінчує, їм допомога зараз дуже необхідна.

Та й сама Дарина не бідує, цілком може сама собі щось купити, від грошей Мирослава їй легше не стане, також як і без них важче. Гроші він батькам все одно буде давати. Дружині теж буде виділяти на комунальні послуги. Але! Половину! За себе!

Від таких розмов в молодій сім’ї трапився суттєвий розлад, кожен залишився при своїх думках і образах.

Дарина задумалася про розлучення, поки діток ще немає.

Мирослав же, навпаки, заспокоївся. Його влаштовує все і він щиро не розуміє, чому дружина «встала в позу».

На його думку, Дарина дуже егоїстично повела себе в цій ситуації. Адже допомагати потрібно тільки тому, хто потребує! А батьки дружини явно не з таких.

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page