fbpx

Декілька місяців мені довелося пожити в Туреччині, виїхавши з Бучі. Якось сім’я, в якій я жила, вирішила вирушити на схід Туреччини до дідуся. Він був досить старий і, як виявилося, дуже поважний. Я досі під враженнями. Треба було це зробити, але я не здогадалася, а мене ніхто про це не попередив

Декілька місяців мені довелося пожити в Туреччині, виїхавши з Бучі. Якось сім’я, в якій я жила, вирішила вирушити на схід Туреччини до дідуся. Він був досить старий і, як виявилося, дуже поважний. До нього зверталися «ага», що в Туреччині багато що означає.

За місцевими звичаями всім потрібно було цілувати дідусеві руку. Але я не здогадалася, а мене ніхто про це не попередив. Мені здавалося, що коли я іноземка, то й звичаїв дотримуватися не повинна. У результаті дідусь сам підійшов до мене і простяг руку. Недовго думаючи, я потисла її і продовжила розмовляти зі своєю знайомою.

На мить повисла незграбна пауза, всі замовкли. Отут я й зрозуміла, що зробила щось не те. Добре, що батько з моєї «приймальної» сім’ї не розгубився. Він засміявся і сказав, що я іноземка, мовляв, що з мене взяти, звичаїв не знаю. Начебто й згладив незручність, але дідусь того вечора зі мною так і не заговорив.

Тому я вважаю, що правил етикету важливі і їх потрібно дотримуватись. Навіть якщо ти іноземець, це не привід зневажати когось своїм незнанням. Тому я у найближчий час вивчила правила, які варто врахувати при відвідуванні східних країн. адже я збираюся туди ще, мені дужен там сподобалося! Але вже хочу не втікати, а їхати в гості у мирний час.

Отже, у країнах Близького Сходу дуже серйозно ставляться до дотримання традицій. І зовнішній вигляд посідає у них не останнє місце. Звичайно ж, від іноземців ніхто не вимагає носити національний одяг. Але дотримуватися правил пристойності все ж таки варто. Східні люди віддають перевагу скромним вбранням, того ж таки вимагають і від інших.

Добре, якщо вигляд буде максимально скромним. Чоловікам рекомендується одягати довгі штани та сорочку. Футболка та короткі шорти можуть бути сприйняті як образа. Жінкам краще вбратися у довгу спідницю та блузку. Важливо стежити за тим, щоб руки та плечі були прикриті. Саме такий зовнішній вигляд є прийнятним для жителів Сходу.

У багатьох країнах Сходу, особливо у таких туристичних, як Туреччина, давно звикли до європейських привітань. Однак не варто вітатись за руки з усіма поспіль, у них так не прийнято. Заборонено подавати руку для рукостискання жінкам. У деяких випадках під час знайомства чи зустрічі вони самі підставляють щоку для поцілунку та пропонують обійми.

Виявляти ж подібну ініціативу не слід, адже можна не вгадати, чи підходяща ситуація і людина. Зате можна наслідувати приклад місцевих, це мені допомогло освоїтися швидше.

Жителі Сходу з особливою повагою ставляться до релігії та священних місць. Тому важливо дотримуватися всіх правил при відвідуванні мечеті. Потрібно пам’ятати, що, заходячи до мечеті, жінки повинні покривати голову. Чоловікам рекомендується відвідувати деякі місця без головного убору.

Входячи на територію храму, слід знімати взуття. А головне – поводитися шанобливо, не порушувати тишу та не привертати до себе увагу. До чужих традицій треба виявляти повагу!

Ще одна важлива властивість жителів Сходу – надзвичайна гостинність. Вони відрізняються щедрістю та дружелюбністю. Якщо вас запросять у гості, то ви повною мірою зможете дізнатися, що таке ввічливість.

Коли вирушаєш на запрошення, не забудь подбати про гостинці. У цьому наші культури якраз схожі., приходити до будинку з порожніми руками не заведено.

Є ще одна особливість, яку потрібно пам’ятати. Не варто занадто захоплюватися предметами інтер’єру у будинку. Справа в тому, що господарі вважають себе зобов’язаними подарувати річ, яка тобі сподобалася.

Виставляти свої почуття там теж не прийнято. Прояв почуттів для жителів Сходу – це дуже особисте і те, що має залишатися між подружжям. Обійми та поцілунки на людях можуть викликати засуджуючі погляди.

Особливості східної культури, звичайно, не закінчуються на цьому. Але найголовніше я тепер знаю і захотілося просто поділитися. Всім миру й добра!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com

You cannot copy content of this page