Десять років тому я розлучилася з чоловіком і поїхала на заробітки до подруги в Голландію. Я дуже хотіла зібрати грошей і зробити ремонт в селі у старій бабусиній хаті, жити там, а не тіснитися у сина.
Поїхала, і почалося: мамо, треба ремонт в кухні, машину, малого у приватний садок віддати хочемо… Ну хіба я могла відмовити дітям? Син досі мене шантажує.
Десять років тому я розлучилася з чоловіком і поїхала на заробітки до подруги в Голландію.
Я дуже хотіла зібрати грошей і зробити ремонт в селі у старій бабусиній хаті, жити там, а не тіснитися у сина з невісткою у двокімнатній квартирі. До того ж, у них малюкові рік був.
Ми з чоловіком жили весь час у квартирі його матері, моєї колишньої свекрухи. Тому після розлучення пішла я, спочатку до сина, а потім на знімну квартиру. Наша старша дочка живе в іншій країні.
У мене є машина, і я вирішила для себе: хочу в село, в бабусину хату, яка кілька років стоїть пуста, бо батьків вже немає. Село моє – у п’ятнадцяти хвилинах від обласного центру, тож можна коли завгодно поїхати у місто до сина, або навіть знайти там потім роботу.
Розлучення з чоловіком далося не просто, хоч це давно треб було зробити: ми стали чужі, обоє в різні періоди зраджували.
Я була рада, коли мене покликала в Амстердам давня подруга: це був шанс і «перезавантажитися», і підзаробити.
Та варто мені було почати достойно заробляти – а це сталося лише через два роки – як почалося: мамо, треба ремонт в кухні, машину, малого у приватний садок віддати хочемо… Ну хіба я могла відмовити дітям?
Висилала, допомагала, розуміла: невістка в декреті, син не дуже багато заробляє і платить аліменти на сина від першого шлюбу, а живуть у пристойному новому районі, треба бути на рівні.
Але сама собі все ніяк не могла почати відкладати гроші, адже і на житло, і на життя треба!
Зустріла я тут кілька років тому українця, гарного чоловіка з непростою долею. Ми разом вже три роки, у нас справжні відносини. Вирішили повернутися в Україну з часом, вдвох доживати-старіти у моєму будинку в селі, який обов’язково відбудуємо на свій смак.
Десь два роки тому я сказала синові і невістці: все, досить! Забезпечуйте себе самі, а мені й про себе, і про своє життя, і про свою старість треба подумати. Сказала, що не даватиму їм більше ні копійки, лише малому на подарунки на свята. Мовляв, невістці й на роботу не гріх вийти, адже син уже в школі! А сину й роботу вже можна іншу підшукати, якщо зарплата не влаштовує.
Так вони так образилися! Кілька місяців ми не спілкувалися, а потім син сказав, що вони розкажуть про мене онукові, що я така-сяка, що вони мені не потрібні. І що коли я приїду – вони не дадуть мені з онуком спілкуватися.
Син досі мене так і шантажує, і я все одно висилаю їм іноді певні суми: то на нову спальню, то на поїзду в Єгипет на море – онукові ж корисно…
Звичайно, ми відкладаємо, переважно з Назарових заробітків, бо мої йдуть на проживання і… перераховуються на синову картку. Якби не це – ми б вже давно з Назаром повернулися, робили б ремонт в хаті…
А як це припинити – не знаю, не хочеться ж ставати ворогом власному синові і його родині.
Автор – Олена К.
Спеціально для видання Ibilingua.com.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Вже було назначено дату весілля, ми з Лесею вирішили побратися 25 листопада. І раптом батько запрошує мене в ресторан на вечерю, сказав, аби я прийшов сам для серйозної розмови. Виявляється, в моїй родині є таємниця. І як тепер бути – я не знаю. Батько хоче вписати його у спадок
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?