fbpx
життєві історії
– Дітей він не кинув! – розповідає шістдесятлітня Євгенія Миколаївна. – Аліменти платить, спілкується, бере синів через вихідні і частково на канікулах, як вони домовилися, дарує подарунки і не обриває зв’язок з колишньою, хоча, треба сказати, це непросто. Треба було скасувати відпустку? Залишитися з дітьми? А тепершня дружина?

– Я, звичайно, сина не виправдовую теж: він пішов з сім’ї, залишив двох дітей, це погано! – розповідає шістдесятлітня Євгенія Миколаївна. – Але в цій ситуації я на його боці! Розумієш, зібралися вони з сім’єю у відпустку: він, дружина та її дочка. А за день до відльоту дзвонить Валя, колишня дружина. Я, каже, зламала ногу, забери дітей до себе! Ну куди він їх забере? Відмовився, в цей раз, каже, не зможу, придумай що-небудь сама, і полетів.

Онукам Євгенії Миколаївни, синам її сина Василя від першого шлюбу, зараз десять і п’ять років. Василь розлучився з першою дружиною три роки тому за досить банальної причини – зустрів іншу жінку.

Зараз у нього з цією жінкою сім’я. Живуть начебто непогано, виховують шестирічну дочку нової дружини від першого шлюбу.

– Дітей він не кинув! – каже Євгенія Миколаївна. – Аліменти платить, спілкується, бере синів через вихідні і частково на канікулах, як вони домовилися, дарує подарунки і не обриває зв’язок з колишньою, хоча, треба сказати, це непросто. Валя з її завзятістю дістане хоч кого!

… Колишня дружина Валентина досі, здається, не змирилася з розлученням. Вона постійно знаходить приводи зателефонувати Василю – дітям треба щось одне, то інше, то третє.

То кран потік, то комп’ютер у сина не включається, то діти хворіють, а вдома прямо ось жодної мікстури, конем грай, і вийти в аптеку ніяк.

Приводи ці шиті білими нитками, проте Василь завжди намагається допомогти.

У перший час він взагалі кидав все і мчав на допомогу на кожен дзвінок, вдень чи вночі чи, але останнім часом, мабуть, втомився і намагається вирішувати проблеми дистанційно.

Нова дружина Василя все це терпить і приймає з гумором, незважаючи на те, що Валентина вважає її причиною всіх своїх невдач і терпіти не може. Зустрічає дітей, намагається розважити, налагоджує сімейне спілкування.

Але в очах Валентини вона, що б не робила і як би не надходила, назавжди негативний персонаж. А тепер ось ще цей випадок з відпусткою …

– Своїх дітей кинув, на море повіз невідомо кого з чужою дитиною! – скаржиться всім підряд Валентина.

Це у них перший, можна сказати, сімейний виїзд, раніше ніде не були, вирішували житлове питання. Відпустки цього чекали рік, планували півроку. Забронювали готель і квитки, налаштували дитини…

– Треба було скасувати відпустку? Залишитися з дітьми? – зітхає Євгенія Миколаївна. – Гаразд, багато б ось так залишилися? Я не думаю… Взяти хлопчиків з собою вже можливості не було, звичайно.

Валентина знала, що чоловік збирається у відпустку з сім’єю, і з такого-то по таке-то його не буде в місті.

– Але не спеціально ж вона ногу зламала до цього дня…

– НЕ спеціально! – зітхає Євгенія Миколаївна. – Але могла б Васю і не смикати.

Як на зло, саме тоді вийшло так, що допомогти з дітьми, крім Василя, ніхто не міг: Євгенія Миколаївна була у від’їзді, а мати Валентини живе далеко.

До речі, в результаті вона потім і приїхала на допомогу до дочки – правда, через кілька днів. До цього Валя з двома дітьми якось обходилися самі на бананах і сирках.

А може бути, Василь дійсно вчинив не по-людськи? Кинув дітей? Мав скасувати відпустку, ну або принаймні відправити дружину з донькою одних, а сам сидіти з синами? Або перша дружина вимагає від колишнього чоловіка занадто багато?

Фото ілюстративне з вільних джерел.

facebook