fbpx
життєві історії
Діти росли, батьки чоловіка їх нормально виховували. Але з якого дива нам взагалі там жити? Вона давно вже в оренді і з неї нам щомісяця капає непогана сума, яку не соромно витратити на якісь свої цілі. А будинок, це будинок. Його ми будували для себе. Він чудово підійшов би навіть для нас п’ятьох і навіть зять би не почував себе там утисненим. Свати як води до рота набрали. Ми купили м’яса для шашликів, закусок, гарно облаштували двір

У дитинстві батьки завжди казали мені, що в моєму житті буде ще багато хлопчиків, так що не варто через них занадто хвилюватися й переживати. Хто ж міг знати, що я одружуся зі своїм колишнім однокласником?

Але, буває таке. Тепер у нас двоє дітей і ми все ще не можемо одне без одного існувати. Ні я, ні чоловік ніколи не шкодували про своє найголовніше і найважливіше рішення в житті.

Але не варто думати, що нам обом просто пощастило і ми народилися зі срібною ложкою в роті. Ні, це зовсім не так. Раніше ми мали період, коли грошей зовсім не вистачало. Тож нам довелося зібрати всю волю в кулак і поїхати вдвох на заробітки. В іншу країну. Доньок залишили на дідуся з бабусею.

Добре хоч одразу вдалося влаштуватися на роботу, тож гроші на життя і на дітей ми стали висилати свекрам одразу. Через це між нами не виникло жодних конфліктів. Взаємна повага здатна багато на що.

Насамперед ми купили двокімнатну квартиру. Удвох виходило заробляти більше та економити на багатьох речах. Тож потрібна сума зібралася досить швидко. А потім у чоловіка виникла ідея: якщо ми тут, залишитися довше і заробити на власний будинок. Адже в рідній країні перспективи були досить туманні.

На той час ми непогано зачепилися і навіть могли час від часу брати відпустку, щоб побачити дітей. Час був такий, що це вважалося благом. Діти росли, батьки чоловіка їх нормально виховували. Тож я була задоволена.

А то, буває, іноді можна почути такі історії, коли син чи донька взагалі геть-чисто забувають своїх батьків і вимагають від них лише грошей та подарунків. Я вважаю таке ставлення поганим, якщо чесно.

І ось, через сім років, будинок було збудовано. Ми чесно надсилали гроші майстру, який стежив за всіма роботами. І ще нам вдалося залишити деяку суму на майбутнє.

До цієї чудової новини додавалася, бонусом, ще й те, що старша дочка оголосила нам, що збирається виходити заміж. Без зайвої помпезності, сказала, зараз не модно витрачати гроші на непотрібну вечірку для гостей. Краще заощадити.

Словом, ми поверталися додому в передчутті. Новий будинок, через півроку, дочка виходить заміж, та ще й є гроші, щоб кілька років, як мінімум, почуватися нормальними людьми, не оббиваючи пороги роботодавців. А як складеться далі, побачимо потім.

Через місяць чи два, коли ми вже оговталися, відпочили, звикли до нового великого будинку, настав час знайомитися зі сватами. Зятя ми вже бачили, чудовий хлопець, спортсмен. Було видно, що батьки виховали його розумною та надійною людиною. Це добре.

Ми купили м’яса для шашликів, закусок, гарно облаштували двір, щоб гості почувалися затишно. І в призначену годину вони прибули.

На жаль, після смачного обіду і легких фраз, які ні до чого не зобов’язують, бесіда набула зовсім іншої форми. Наші майбутні родичі чомусь із самого початку подумали, що будинок весь цей час ми зводили для своєї старшої дочки. Щоб вона вийшла заміж і жила там разом із їхнім сином.

Уявляєте? А ми, тобто, я, чоловік і молодша дочка, за цим хитрим планом, мали б тулитися всі в місті в двокімнатній квартирі, що залишилася.

Ні, там, звичайно, прекрасний ремонт. Але з якого дива нам взагалі там жити? Вона давно вже в оренді і з неї нам щомісяця капає непогана сума, яку не соромно витратити на якісь свої цілі. А будинок, це будинок. Його ми будували для себе. Він чудово підійшов би навіть для нас п’ятьох і навіть зять би не почував себе там утисненим. Але це вже інше питання. Втім, і його завжди можна обговорити.

Свати як води до рота набрали. Сказали, що тільки тепер навіть не знають, чи дарувати їм автомобіль молодій сім’ї на весілля. На що ми відповіли, що це вирішуватиме лише їм. Все одно у доньки прав навіть немає, і вони добре про це знають.

Коротко кажучи, розмова з приємної розмови перейшла в режим досить гострих шпильок з обох боків. Добре хоч закінчилося все досить мирно: свати подякували і поїхали до себе.

А я думаю, ну на що вони розраховували? На те, що ми найкращі роки нашого життя просто візьмемо і витратимо заради їхнього сина? І що нам тоді молодшій дочці треба буде запропонувати квартиру? А самі, мабуть, маємо переїхати на вокзал.

Ех, іноді я зовсім не розумію логіки та рамки пристойності інших людей. І як їм тільки вдається малювати подібну картину світу в голові? Дивні люди, одним словом, ці наші майбутні родичі.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page