Марія й Іван ростила синочка Тараса. Народила вона двійню, але вижив лиш один синочок. І вони вкладали в Тарасика всі сили і душу, бо більше мати дітей не могли. Хлопчик гарно вчився. Був вихований добрий, слухняний, чуйний.
Потім їй мама скаже, що саме такі і на Небі треба, але їй від того не стало легше, вона кричала, що не потрібне їй більше ніяке небо, раз Він з ними так вчинив.
…Була Водохреща, чоловік – на роботі, вона вечерю смачну готувала, а Тарасик десятирічний побіг з хлопцями гуляти, подалися на став, там же так весело в цей день!
Інше Марія як у сні пам’ятала, наче у густому в’язкому тумані…
Його не врятували. Лід, ополонка, хлопчаки не одразу й помітили, що одного з товаришів немає поруч з ними, їх же багато було, чоловік вісім-дев’ять…
Потяглися безбарвні пусті роки.
Іван не витримав таку нову Марію, якою вона стала. Розійшлися, Іван повернувся до матері в село, іноді приїздив до Марічки своєї в райцентр щось допомогти. І кожного разу зустрічав однакову жінку: озлоблену на весь світ, байдужу, мовчазну. Більше не вміла Марія навіть посміхатися, не те, щоб пожартувати чи засміятися…
Іван також дуже важко все те переніс, в середині нього воно жило і боліло, але треба було жити далі, і він так хотів бути з нею, пережити разом, відпустити, можливо, через якийсь час всиновити дитя… Та Марія й чути ні про що подібне не хотіла, змінилася до невпізнанності, і він здався, пішов. Не складалося у нього і з іншими жінками, хоч і пробував, але й до Марії заглядав все рідше, бо не міг поруч з нею такою довго бути.
Марія лихословила на всіх і всі, на саме життя, на Творця, і Іван не міг цього винести, а змінити її не виходило.
Вони так офіційно і не розлучилися¸ але давно вже перестали бути чоловіком і дружиною.
– Живи своїм життям, Ваню, влаштовуйся, а ми з батьком вже за нею дивитися будемо, видно, такий наш хрест, – тільки і сказала якось, сумно обнявши його, теща.
***
До Маріїної хати йшов молодий, гарно одягнений чоловік. Він приїхав у райцентр на Полтавщині з Києва.
До будинку у снігу вела ледь помітна стежечка. Робив кроки, кроки рипіли, він знав, що там чекає мама…
Два тижні тому мама, відходячи в інший світ, зізналася Андрієві: він – прийомна дитина. Вони його з батьком 26 років тому… купили в одному райцентрі на Полтавщині у завідуючої будинку, де з’являються на світ дітки… Тоді одна жінка народила близнюків, але їй сказали, що вижив лише один хлопчик. Бо іншого купили вони.
У них з батьком все було: гроші, бізнес, дві квартири у столиці, дача, але не було того, чого вони бажали найбільше: дитини. І ось одна знайома підказала батькові, як це вирішити, звела з тою завідуючою.
Батьки Андрія давно розлучилися, але у хлопця з татом хороші, хоч і не близькі відносини. Батько одружився вдруге, у другому шлюбі у нього народилося двоє дітей. І саме батько і допоміг Андрію правдами і неправдами відшукати адресу його справжньої мами.
…Сідало сонце. Марія сиділа біля вікна, дивилася на сні, який терпіти не могла. І не тільки сніг. Вона так давно не вірила в Бога, була на нього зла, а на зиму їй щороку хотілося заснути тим сном, від якого вже не треба прокидатися.
Але й спати було страшно, бо ж буде снитися та ополонка… І він, синочок…
І тут вона його побачила. Крізь вікно. Дорослого, гарного, такого схожого на Івана!
«Ну нарешті», – промайнуло в голові, бо подумала в першу мить, що це її душа вже перелетіла в інший світ, в той, де Тарасик.
Але занадто реально і дзвінко гавкав Бублик, а від стуку у шибку вона аж підскочила. Побігла відчиняти, серце калаталося так, що, здавалося, зараз вистрибне і побіжить до дверей вперед неї…
***
– Ваню… Іванку, приїжджай скоріше, кидай все і їдь до мене, негайно, Ваню!.. – тільки і змогла сказати чоловікові по телефону.
…Андрій часто, кілька разів на місяць, провідує батьків. В Києві його життя, квартира, молода дружина, яка чекає дитинку, робота. Але частина його душі тепер завжди тут, у невеличкому райцентрі на Полтавщині.
Влітку він сюди і родину обов’язково привезе, тут так гарно! Його душа одразу потяглася до цих місць, до цих двох людей. А вони – до нього.
Він покаже дружині і синочкові, де спочиває його братик, познайомить їх з татом і мамою. Вони всі сподобаються одне одному, Андрій це точно знає!
Знають і Марія з Іваном. Вони разом. Щасливі. Так, не дивлячись на те, що довелося пережити, вони знову щасливі. І так, виявляється, буває…
Марія кожних вихідних – у храмі. І у молитвах, щирих і гарячих, ДЯКУЄ, ДЯКУЄ, ДЯКУЄ Йому. Марії здається, що минулі роки вона була кимось іншим, а не собою. Втім, так воно і було…
Іван знову впізнає свою Марічку, таку він її безмежно кохає!
Скоро скінчиться зима і вони візьмуться за справи: розчищати садок і садити молоді дерева, ремонтувати будинок, щоб їхнім гостям – синові, його родині, майбутньому онучкові – завжди було тут затишно, тепло і радісно.
…І тільки Йому єдиному відомо, чому саме такі шляхи і випробування випали на долю цих звичайних людей…
Автор – Олена Мірошниченко
Спеціально для видання Ibilingua.com.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Вже було назначено дату весілля, ми з Лесею вирішили побратися 25 листопада. І раптом батько запрошує мене в ресторан на вечерю, сказав, аби я прийшов сам для серйозної розмови. Виявляється, в моїй родині є таємниця. І як тепер бути – я не знаю. Батько хоче вписати його у спадок
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?