fbpx

– Дочка, каже, мені вже двадцять шість років, я вже доросла, звітувати перед тобою не зобов’язана! – розповідає пенсіонерка Ольга Тимофіївна. – Як це не зобов’язана? Ось вона йде пізно ввечері, я хіба не повинна знати – з ким, куди, коли повернеться, де її шукати, якщо що!

– Дочка, каже, мені вже двадцять шість років, я вже доросла, звітувати перед тобою не зобов’язана! – розповідає пенсіонерка Ольга Тимофіївна. – Як це не зобов’язана? Ось вона йде пізно ввечері, я хіба не повинна знати – з ким, куди, коли повернеться, де її шукати, якщо що! ..

Дочки Ольги Тимофіївни, Каті, двадцять шість і то, що дівчина відчуває себе дорослою і самостійною, не дивно. Незважаючи на юний вік, Катя вже встигла замужем побувати і розлучитися.

– Добре, що хоч дитину народити не встигли, – зітхає Ольга Тимофіївна.

Після розлучення, що сталося півроку тому, Катя повернулася до мами, багато місця в трьокімнатній квартирі їм двом більш ніж достатньо.

Домовилися з мамою про те, що витрати навпіл, приготування на мамі, прибирання на Каті – тут проблем немає.

Квартира у мами велика, простора, в хорошому обжитому районі, подруги юності все поруч, від роботи недалеко – в загальному, розсудила Катя, ніякого резону немає знімати за скажені гроші кімнатку десь на околиці.

Грошей-то зайвих ніколи немає, а хочеться одягатися, стригтися в хорошому салоні, кудись виходити, зустрічатися з людьми – треба ж заново життя влаштовувати, користуватися можливістю, поки молода.

Тільки ось як її влаштовувати, якщо мама поводиться з Катею так само, як і десять-п’ятнадцять років тому, коли дочка ще в школі вчилася. Вимагає звіту і вникає в усі деталі.

– Чому так пізно, що за вечірка ще серед тижня, в честь чого? – ходить по п’ятах мама за збирається у своїх справах Катею. – І хто там ще буде? Що це ще за Маша така, а вона заміжня? І що так необхідно йти до цієї Маші? Пізно, холодно, дощ іде, а як повертатися по темряві? Це хто це тебе проводить? А він одружений? Ой, дивись, Катерино, мало тобі одного розлучення…

– Мам, ну мені ж таки не чотирнадцять років! – намагається відстоювати свої права Катя. – Я доросла вже!

– Знаю, що доросла! – бурчить мама. – вже наробила… Своєї голови на плечах немає, так хоч матір б послухала…

Мама у Каті не те, щоб консервативних поглядів – бувають мами куди суворіше.

Просто вона багато дивиться телевізор – коли людина вийшла в магазин і не повернувся. Крім Каті, у неї нікого, тому вона переживає, поки дочка не повернеться, п’є таблетки, не лягає спати.

Правду про те, де була і куди збирається, Каті говорити не завжди хочеться: мама на кожне чоловіче ім’я, яке прозвучало з вуст дочки, робить «стійку» і починає з’ясовувати деталі: а хто він, а хто його батьки, а чи точно він не одружений, а як давно ти його знаєш – навіть якщо це просто комп’ютерник, який повинен зайти у справі.

– Ой, дивися, Катерино! – зазвичай завершує мама всі розпитування. – Не вляпайся знову!

– Ну і що тепер, брехати, як в сьомому класі, що мовляв, пішла до Світлани або Наталі, будемо до ранку разом готувати квартальний звіт? – зітхає Катя. – Якось принизливо…

– Ти мені телефончик цієї Світлани залиш на всякий випадок! Хіба мало що! – каже зазвичай мама. – Як навіщо? Ну ось немає тебе і що мені робити? А доведеться шукати, не доведи Бог – що я скажу? Ні вже, ти мені всю інформацію напиши, що за Світлана, як прізвище, де живе, як з нею зв’язатися в крайньому випадку…

І з одного боку, логіка в маминих словах є. Люди, що живуть разом, по ідеї повинні ставити один одного в популярність, де вони і що з ними.

Адже навіть за сусіда по ліжку в гуртожитку при нормальному розкладі починаєш переживати, якщо його довго немає і невідомо, де він і що з ним.

А з іншого боку, адже повинні бути якісь межі особистого простору.

Фото – ілюстративне.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page