– Дочка, каже, мені вже двадцять шість років, я вже доросла, звітувати перед тобою не зобов’язана! – розповідає пенсіонерка Ольга Тимофіївна. – Як це не зобов’язана? Ось вона йде пізно ввечері, я хіба не повинна знати – з ким, куди, коли повернеться, де її шукати, якщо що! ..
Дочки Ольги Тимофіївни, Каті, двадцять шість і то, що дівчина відчуває себе дорослою і самостійною, не дивно. Незважаючи на юний вік, Катя вже встигла замужем побувати і розлучитися.
– Добре, що хоч дитину народити не встигли, – зітхає Ольга Тимофіївна.
Після розлучення, що сталося півроку тому, Катя повернулася до мами, багато місця в трьокімнатній квартирі їм двом більш ніж достатньо.
Домовилися з мамою про те, що витрати навпіл, приготування на мамі, прибирання на Каті – тут проблем немає.
Квартира у мами велика, простора, в хорошому обжитому районі, подруги юності все поруч, від роботи недалеко – в загальному, розсудила Катя, ніякого резону немає знімати за скажені гроші кімнатку десь на околиці.
Грошей-то зайвих ніколи немає, а хочеться одягатися, стригтися в хорошому салоні, кудись виходити, зустрічатися з людьми – треба ж заново життя влаштовувати, користуватися можливістю, поки молода.
Тільки ось як її влаштовувати, якщо мама поводиться з Катею так само, як і десять-п’ятнадцять років тому, коли дочка ще в школі вчилася. Вимагає звіту і вникає в усі деталі.
– Чому так пізно, що за вечірка ще серед тижня, в честь чого? – ходить по п’ятах мама за збирається у своїх справах Катею. – І хто там ще буде? Що це ще за Маша така, а вона заміжня? І що так необхідно йти до цієї Маші? Пізно, холодно, дощ іде, а як повертатися по темряві? Це хто це тебе проводить? А він одружений? Ой, дивись, Катерино, мало тобі одного розлучення…
– Мам, ну мені ж таки не чотирнадцять років! – намагається відстоювати свої права Катя. – Я доросла вже!
– Знаю, що доросла! – бурчить мама. – вже наробила… Своєї голови на плечах немає, так хоч матір б послухала…
Мама у Каті не те, щоб консервативних поглядів – бувають мами куди суворіше.
Просто вона багато дивиться телевізор – коли людина вийшла в магазин і не повернувся. Крім Каті, у неї нікого, тому вона переживає, поки дочка не повернеться, п’є таблетки, не лягає спати.
Правду про те, де була і куди збирається, Каті говорити не завжди хочеться: мама на кожне чоловіче ім’я, яке прозвучало з вуст дочки, робить «стійку» і починає з’ясовувати деталі: а хто він, а хто його батьки, а чи точно він не одружений, а як давно ти його знаєш – навіть якщо це просто комп’ютерник, який повинен зайти у справі.
– Ой, дивися, Катерино! – зазвичай завершує мама всі розпитування. – Не вляпайся знову!
– Ну і що тепер, брехати, як в сьомому класі, що мовляв, пішла до Світлани або Наталі, будемо до ранку разом готувати квартальний звіт? – зітхає Катя. – Якось принизливо…
– Ти мені телефончик цієї Світлани залиш на всякий випадок! Хіба мало що! – каже зазвичай мама. – Як навіщо? Ну ось немає тебе і що мені робити? А доведеться шукати, не доведи Бог – що я скажу? Ні вже, ти мені всю інформацію напиши, що за Світлана, як прізвище, де живе, як з нею зв’язатися в крайньому випадку…
І з одного боку, логіка в маминих словах є. Люди, що живуть разом, по ідеї повинні ставити один одного в популярність, де вони і що з ними.
Адже навіть за сусіда по ліжку в гуртожитку при нормальному розкладі починаєш переживати, якщо його довго немає і невідомо, де він і що з ним.
А з іншого боку, адже повинні бути якісь межі особистого простору.
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?
- Свого часу я забрала свого чоловіка з його першої родини – ну такий він був хороший, так з ним було солодко й добре! А потім виявилося, що Віталик абсолютно не годен заробляти і мені довелося їхати працювати в Італію. Я планувала побути за кордоном кілька років, але після недавнього дзвінка подруги, я помчала додому, покинувши все! І бачу цю ціпу у себе на кухні