Дочка моя готує гарно, але от до прибирання у неї хисту немає. Живуть з чоловіком і дитиною у своєму будинку, який ми їм зі сватами навпіл перед весіллям подарували. Так от. Вже два роки я тихенько ходжу до них, і, потайки від зятя й свахи, прибираю у них в домі, поки дочка з малим гуляє. А що, я вже на пенсії, от і допомагаю донці. І ось прихожу не як завжди, у середу, а у п’ятницю, а на кухні – сваха! Голубці крутить! Дочка їй платила, виявилося.
Такого я і в кіно не бачила, чесне слово. Ото хитрою у мене донька виявилася!
Старший син давно одружений, живе з родиною у Польщі. А молодша донька вийшла заміж дочка за Сашка у 27 років, два роки тому. Живемо всі у невеликому райцентрі на Хмельниччині.
Весілля великого не гуляли, посиділи в ресторанчику тільки двома родинами.
Зате ми зі сватами склалися і купили молодятам невеликий, але гарний будинок з ділянкою і садочком.
Коли у низ народився Назарчик, я з часом побачила, що донька не з усіма домашніми справами справляється, зокрема, не встигає гарненько кругом прибирати.
Спочатку пару разів на місяць, а потім щотижня я почала ходити до зятя й дочки і прибирати. Так вже майже два роки я тихенько ходжу до них, і, потайки від зятя й свахи, прибираю у них в домі, поки дочка з малим гуляє чи в городі порається, чи своїми якимись справами займається. А що, я вже на пенсії, от і допомагаю донці. Ми з нею і день для цього вибрали – середу. У мене чоловік в цей день довше зазвичай на роботі, то ми потім ще з донькою чай-каву обов’язково ганяємо, розмовляємо, з Назарчиком граюся.
А от готувати Маринка встигає, завжди у неї щось смачне: тюфтельки-фрикадельки-котлетки, перше-друге, щось спечене або млинчики-сирнички.
Я навіть дивувалася – і коли вона встигла навчитися? Адже ніколи в ній особливого завзяття до кухні не помічала. Та, мабуть, бажання готувати для коханого чоловіка і синочка зробило свою справу, думала я і раділа.
…Але ось, десь місяць тому, прихожу я без попередження не як завжди, у середу, а у п’ятницю, а на кухні – сваха! Голубці крутить! А в духовці – великий яблучний пиріг, на плиті – борщ кипить, у мисці – картопля начищена на пюре.
Марина на прогулянці десь з малим.
Оце так справи!
Виявилося, у свахи день – п’ятниця. По п’ятницям вона приходить до дітей, і потайки від сина і від усіх готує – так вони майже два роки тому з Мариною домовилися. Бо Сашко ж поїсти любить, дуже подобаються йому страви, як у мами. От Марина і «навчилася»…
А свасі, як виявилося, дочка ще й платила трохи з тих грошей, що якось там в інтернеті підзаробляє.
Ось якою у мене донечка виявилася підприємливою. Але я на неї не злюся.
Зі свахою ми і по обурювалися, і посміялися, а потім накрили стіл і дочекалися Марину з Назаром. Вирішили гуртом вже і Сашкові про все розповісти – а то не чесно виходить: всіх вивели на чисту воду, а він один у невіданні.
Домовилися зі свахою так і допомагати молодим іноді, але все-таки не щотижня – нехай звикають до самостійності, а Марина готувати вчиться – хай і не свашині страви, а якісь свої. Піде малий весною у садочок – їй вже точно легше буде.
Ну а поки що так, тільки приходимо ми тепер зі свахою не в домовлені дні, а коли у нас є час і бажання, і частенько збігається так, що заявляємося одночасно. Ну що ж – в такі дні просто більше млинців і цукерок з’їдається під час наших «дівчачих» чаювань.
Автор – Олена К.
Спеціально для видання Ibilingua.com.
Передрук без гіперпосилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook і залишайте свої коментарі!
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну