Усі подруги мені свого часу говорили, що це нерозумна витівка і не можна так багато допомагати дорослим дітям. Проте я відчувала свою потребу. І коли дочка попросила пожити з ними тиждень, щоб доглянути онука, поки вона готує важливий проект на роботі, я без роздумів погодилася.
Виявилося, що допомогти потрібно не лише з онуком, а й робити все по дому. Оскільки Маша весь час проводила за своїм проектом, а зять цілодобово пропадав на роботі, домашніми справами займатися лишалося тільки мені, щоб вони були не голодні та в оселі було більш менш чисто.
Найняти хатню робітницю не було можливості, тож весь домашній побут також ліг на мої плечі. Але ж я подумала, що тиждень – не такий уже великий термін, і мовчки взяла на себе цю ношу, хоч і страшенно втомлювалася всі ці дні.
І все б нічого, та тільки один тиждень перетворився на два, а потім і розтягнувся на цілий місяць. Дочка успішно реалізувала один проект і швидко взялася за другий, який їй одразу запропонувало керівництво. А тому потреба у няньці для дворічного онука нікуди не зникла.
Ніхто не просив мене затримуватись на довше. Але нащо ці прохання, якщо я й сама все розумію?
Я просто розуміла, що вони без мене не впораються, тому я сама вирішила залишитися жити у дочки. Хоча, треба сказати, замість подяки від дітей я найчастіше отримувала лише косі погляди та пирхання, Маша постійно висловлює якесь незадоволення.
Згодом діти взагалі почали дорікати мені в тому, що я все роблю не так. І до того ж, ніхто жодного разу не сказав мені прямо, щоб я поверталася до своєї квартири.
Адже, між іншим, я була б рада це почути і зі спокійною душею повернутися до комфортного спокійного життя, коли час належить тільки мені, я й відпочити можу і зайнятися якимись своїми власними справами.
Але замість того, щоб подбати про себе, я продовжую досі терпіти несправедливі нападки і докори дочки й навіть зятя.
Незважаючи на те, що доводиться у всьому собі відмовляти та жертвувати душевним спокоєм, я рада бути корисною для дочки та зятя. Крім того, проводити стільки часу з онуком – справжнє щастя для мене!
Я вірю, що зрештою діти оцінять мої старання і неодноразово подякують. Напевно, їм просто потрібен час, щоб усвідомити свою неправоту по відношенню до мене. А якою б я була матір’ю, якби не дала їм цього часу?
Тому поки що я взагалі не належу собі, а тільки готую, прибираю, прасую в родині дочки і няньчуся з маленьким Макарчиком.
Фото – авторське.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Свого сина Галина Петрівна не виховувала. Принесла “в подолі” і віддала своїй мамі. Мій чоловік виріс такою чудовою людиною завдяки бабусі. Дай Бог їй здоров’я. І коли в нас народилася дитинка, свекруха, яка вела не дуже гарне життя, почала мене вчити, як виховувати Миколку. Бо бачте, він мені колись на голову вилізе. – Надто сильно ти про нього піклуєшся. Самостійним він ніколи не стане!
- До сина на ювілей з пустими руками я не йшла. В невістки маленька дитина, і вона відразу ж попередила, що всю гостину вона буде замовляти. Ну, думаю, скільки там тих суш в коробочці. Я стала ні світ ні зоря, котлет насмажила, олів’є приготувала, огірки і помідори вквасилися. – Ви сідайте на диван! З хвилини на хвилину має доставка під’їхати. – Та чого чекати! В мене все є. – Я давай витягати продукцію з сумки. Я ж і подумати не могла, що невістка так на це відреагує. Відтепер буду на гостину до них йти, як пані: телефон в сумочку і все!
- Свекруха моя знову умудрилася вчудити! Ну скільки пояснювали, просили людину – все одно своє гне. Ось і зараз. Але вона весь час забуває про це прохання, ну або навіть абсолютно свідомо ігнорить його. Притягла дитині розумний телефон, який, само собою, у малого вже є
- Оскільки у нього за містом невелике господарство, є живність – коза. кури-качки – та город, його дні з коханою жінкою мають бути дуже насиченими. Підйом із самого ранку. Потім робота. Догляд за тваринами та майбутнім урожаєм. Неспішно, без фанатизму. Але щоб аж до обіду. Потім невелика перерва й знову працювати – все, як у наших предків. Вони роботи не боялися і жили сто років. Моя квартира в центрі Луцька йому як п’яте колесо
- Учора моя невістка Олена мала 36 років. Та я поїхала у місто до дітей на два дні раніше – щоб усе їй допомогти, разом приготувати всілякої домашньої смакоти – голубців, завиванців, холодцю, перців нафарширувати, торт спекти, млинців з сиром солодких . Привезла з села всього свого – курку, качку свої, свининки на холодець купила в сусідів, яєць – теж своїх, мочка і сиру, тільки зробила. Ну й овочів-фруктіва, само собою. Ледве доперла все маршруткою! А сьогодні вже поїхала зранку додому, наплакалася всю дорогу і заспокоїтися не можу – ну так прикро! Ну хіба так можна??? Все запхала в холодильник і не глянула. А відмітили – просто сором