fbpx
Політика
Дружина Насірова внесла за нього заставу, він зобов’язаний носити електронний браслет

У прокуратурі також запевнили, що будуть забезпечувати всі передбачені законом заходи для належної участі Насірова у досудовому розслідуванні.

За арештованого відстороненого від виконання обов’язків голови Державної фіскальної служби Романа Насірова його дружина внесла заставу в розмірі 100 млн грн, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

“Сьогодні дружина Романа Насірова, який підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) внесла грошову заставу, визначену постановою слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва від 7 березня 2017р в розмірі 100млн грн на спеціальний рахунок Солом’янського районного суду”, – йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сторінці САП у Фейсбуці в четвер увечері.

У прокуратурі також запевнили, що будуть забезпечувати всі передбачені законом заходи для належної участі Насірова у досудовому розслідуванні і нагадали покладені на нього згідно з постановою суду обов’язки.

Зокрема, глава ДФС зобов’язаний прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді та суду на першу вимогу, носити електронний засіб контролю (електронний браслет), не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває без дозволу детектива, прокурора або суду, повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні.

Також Насіров зобов’язаний здати на зберігання в Державну міграційну службу України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в країну.

“У разі невиконання підозрюваним вищезазначених обов’язків прокурори САП будуть клопотати перед судом про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Прокурорами-процесуальними керівниками детективам НАБУ доручено контролювати дотримання виконання процесуальних обов’язків Романом Насіров”, – повідомили в САП.

При цьому в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі нагадали, що грошова застава не є відшкодуванням збитків, а є попереджувальною мірою, спрямованою на виконання підозрюваним своїх процесуальних обов’язків.

“У разі невиконання обов’язків заставодавцем… застава повертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду державного бюджету України і використовується в порядку, встановленому законом для використання судового збору”, – йдеться в повідомленні.

Говорячи про зобов’язання носіння електронного браслета головою ДФС, у САП висловили надію, що “в органах Національної поліції вистачить електронних засобів контролю для підозрюваного і вони будуть негайно застосовані відразу ж після виходу Роману Насірова за межі СІЗО”.

Як повідомлялося, детективи НАБУ оголосили про підозру у вчиненні злочину голові ДФС 2 березня ввечері, після чого здійснили його затримання в лікарні “Феофанія”. Він підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

У ніч на 7 березня Солом’янський районний суд Києва обрав Насірову запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 діб з альтернативою застави в сумі 100 млн грн. У той же час Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд призначити Насірову заставу в сумі 2 млрд грн.

Апеляційний суд Києва 13 березня залишив без змін рішення Солом’янського райсуду про обрання Насірову запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою на 2 місяці з можливістю внесення застави в 100 млн грн.

Читайте також: Скільки росіян вважать Крим українським: опитування

Джерело

facebook