fbpx
життєві історії
Дружина має дивного родича.Такий простий, немає слів. Ми, звичайно, не бідуємо, але і дарувати такі подарунки нікому не збираємося. Двоюрідний брат моєї дружини хоче купити мій будинок за 10 тисяч доларів, коли він стоїть всі 150, а то й більше!

Дружина має дивного родича. 

Такий простий, немає слів. Ми, звичайно, не бідуємо, але і дарувати такі подарунки нікому не збираємося.

Двоюрідний брат моєї дружини хоче купити мій будинок за 10 тисяч доларів, коли він стоїть всі 150, а то й більше!

Від батьків мені дісталася прекрасна садиба: 200 квадратних метрів в двоповерховому особняку з двома верандами, 12 соток землі під особисте присадибне господарство і 6 соток яблуневого саду, вже мною побудована лазня, нова полікарбонатна теплиця, всі старі вікна поміняні на пластикові.

Оцінювач заявив, що ми можемо просити не менше 150 тисяч доларів від за його продаж. Будинок був побудований ще в 1920-х моїми бабусею з дідом, виховувалися в ньому три покоління. Але садиба стала занепадати, вимагає все більших вкладень. Де дах продірявиться, то перекриття треба міняти, каналізація періодично забивається. Моя родина не бідує, але я віддаю перевагу жити в новому будинку, свіжозбудованому і обладнаному.

На гроші від продажу ми вирішили побудувати новий будинок недалеко від Києва, не менш шикарний, ніж старий, для нас, наших майбутніх поколінь дітей і онуків.

Ми вже знайшли покупця на старий особняк, він погодився виплатити завдаток 10%.

А два тижні тому унадився до нас ходити в гості далекий родич Микола. Приходить і все нахвалює наш будинок. Мовляв, який великий, як у заможних бояр, який шикарний сад з яблунями, як ми знатно господарство ведемо, все у нас чинно і гарно, всюди спокій і порядок. Одним словом, ходить і в вуха похвалу ллє. У самого, бачте, маленька хатина, а чотири сина, ніде дітям бігати, грати.

Спочатку ми прямо мліли від його промов, не розуміючи, до чого це він все говорить.

У нього одноповерховий будинок на 100 квадратів, дерев’яний, з цегляною верандою, землі навколо – близько 10 соток, сад запущений, лазні, теплиць немає. А просить за свій 50 тисяч баксів! Розтягнув губи.

Простота – гірша за крадіжку, їй Богу.

Не збираюся я йому поступатися і продавати свій старий будинок за безцінь. Нехай краще моя садиба дістанеться порядній людині, новий покупець, до речі, мені таким і видався, та й діточок у нього багато. Сам він молодий, зможе будинок підлатати в разі чого, а дружина з тещею і за садом з городом придивіться. Так, це кращі господарі для мого дому.

Отже, я продав будинок своєму покупцеві. Брат дружини на мене образився, носа не показував тиждень.

Потім прийшов і став нити, мовляв, як шкода, що така добротна садиба, родовий маєток пропаде, а якби добре було, коли б він в родині залишився, на себе натякаючи.

Я відрізав, що мовляв, справа зроблена, гроші отримані, і ми з дружиною через тиждень від’їжджаємо в місто жити, поки новий будинок будуватися буде.

Більше ми його не бачили, не люблю таких людей. Коли їм щось потрібно – лестять, а як час пройде – і гадки про них не чути.

Дружина теж все зрозуміла про свого родича. Будуємо новий будинок на іншому кінці міста, ближче до моєї рідні. Брати часто приїжджають допомагати по будівництву. Скоро заживемо краще, ніж раніше!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!