fbpx
життєві історії
Дружина нікчемна, нормально заробити не може. Ні накопичити з нею, ні на море з’їздити

Одна з моїх колишніх колег, одного разу поділилася неприємностями в сімейному житті. Настя, так її звуть, півтора роки тому вийшла заміж за коханого чоловіка на ім’я Олег.

Жити стали в однокімнатній квартирі, яку надала Настина мама. Але попередила, що може надати житло на 7-8 років, адже у Насті є молодша сестра, і коли вона підросте, квартира буде продана, а гроші порівну поділені між сестрами. Такий варіант всіх влаштував.

Весілля було дуже красивою, відзначали в хорошому ресторані. Молодята оплатили всі навпіл, у Насті були деякі заощадження, а Олег добре заробляв.

На наступний день після торжества Олег підняв питання, як вести сімейний бюджет.

Він запропонував спільно-роздільний і підрахував, що на оплату комуналки, покупку продуктів, товарів для дому та спільного проведення часу їм потрібно 3500 в місяць, тобто кожен повинен вносити по 1750, 1800 для рівного рахунку, а ще по 1500 для накопичення на квартиру, тобто з кожного по 3300 на місяць.

А решта від своєї зарплати кожен залишає для себе.

Для Насті, що заробляє по 3500, ця сума була дуже навіть пристойною. У той час як у її чоловіка, що заробляє по 8000-8500, буде залишатися на себе близько 5000.

Настя сказала, що їй важко вносити стільки грошей. І потім, вона завжди вважала, що у чоловіка і дружини повинен бути загальний бюджет, а не якийсь – то «половинчастий».

Читайте також: – 20 років я виховувала дочку сестри, вона називала мене мамою. Але тепер у мене своя сім’я

На що чоловік відповів, що вони повинні однаково намагатися для своєї сім’ї, а якщо вона не може, нехай шукає більш оплачувану роботу.

До слова, ми живемо в невеликому місті і з роботою у нас важко. 3500 для нашого міста – вельми непогано, особливо в Настині 25 років. Чоловік же працює в компанії, де його дядько по маминій лінії займає пристойну посаду і зміг допомогти племіннику добре влаштуватися.

– Ну, гаразд, – здалася Настя, – буду на підробітки ходити, а може і справді знайду роботу з більш високою зарплатою. І погодилася на пропозицію чоловіка.

Так і жили. Однаково вносили гроші, Настя постійно брала підробітку, собі нічого не купувала і кожну зайву копійку (в прямому сенсі слова) економила, берегла на випадок свят, щоб купити подарунки або просто про запас. Олег же жив привільно, купував гарний одяг, парфуми, міняв гаджети.

Дійшла справа до відпочинку. Олег запропонував поїхати за кордон. На обраний ним тур знадобилося 11000 рублів, тобто по 5500 з кожного.

Настя засумнівалася, таких грошей їй було не заробити, а викуповувати путівку потрібно було вже через 1,5 місяця.

Чоловік лише дратувався на неспроможність дружини і в підсумку полетів один. Насті було дуже неприємно, але відносини з чоловіком їй були дорожче і ніяких образ вона не таїла.

А через три місяці сталося більш неприємна подія. Закрилася організація, де працювала Настина мама. Знайти роботу в 50 років непросто, їй на це потрібно майже три місяці, але ж у неї 15-річна дочка.

Весь цей час вони жили на скромні мамині заощадження. Але ось вони закінчилися, а до першої зарплати ще місяць. Мама попросила Настю про допомогу. Настя якраз отримала зарплату, разом з підробітками 45000 рублів.

25 з них вона віддала на життя матері і молодшої сестри, а 18 внесла в бюджет своєї сім’ї. Не вистачило, щоб внести в накопичення на квартиру. Коли вона повідомила про це чоловікові, ніякої підтримки не отримала.

Звичайно, він не влаштовував скандалів, не лаявся, але все таки висловив претензію, що Настя така нікчемна, нормально заробити не може.

Ні накопичити з нею, ні на море з’їздити. Та й яка може бути допомога родичам при такій маленькій зарплаті?

Настю це страшно зачепило, вона висловив чоловікові, що дуже розчарована його ставленням і холодністю.

А чоловік відповів, що Настя виходила заміж за нього, а не за матеріальну допомогу, і повинна розраховувати тільки на себе.

Насті я співчуваю в цій ситуації. Олег прав в тому, що треба прагнути до кращого життя і розраховувати в першу чергу на себе.

Але члени однієї сім’ї повинні підтримувати один одного і допомагати. А може, це все сентименти, які не вписуються в сучасне життя? Може вже виключно кожен сам за себе, а ми з Настею і не помітили?

facebook