fbpx
життєві історії
Думала, буде простіше в Євросоюзі, чесно. Ну але що маємо, те маємо. Опинилася з дітьми двома у Румунії, а це Євросоюз із усіма витікаючими. До цього мешкали в селі на Чернігівщині, чоловік там залишився, але разом ми вже не будемо, мабуть, бо мені подруги доповіли, що у нього хтось є. Умови життя в цій країні поки що перебувають на досить низькому рівні. Складно знайти роботу із гідною заробітною платою

Думала, буде простіше в Євросоюзі, чесно. Ну але що маємо, те маємо. Опинилася з дітьми двома у Румунії, а це Євросоюз із усіма витікаючими.

До цього мешкали в селі на Чернігівщині, чоловік там залишився, але разом ми вже не будемо, мабуть, бо мені подруги доповіли, що у нього хтось є. Але це моя особиста драма, про яку я не хочу розповідати детально. Це життя, нічого не вдієш.

Прибули ми до Румунії в один квітневий ранок, не дуже теплий і привітний.

Попри те, що у 2007 році Румунія увійшла до складу ЄС, умови життя в цій країні поки що перебувають на досить низькому рівні порівняно з іншими державами ЄС. Однак варто зазначити, що владою робляться спроби вивести економіку з кризи.

Ми поки що живемо в моєї подруги з дітьми, я влаштувалася на роботу на швейну фабрику, скоро, думаю, зможемо витягти орендоване житло, бо в гуртожиток не хочеться.

Так ось що розповіла подруга.

Заробітна плата за останні п’ять років збільшилась у Румунії вдвічі. Якщо говорити про безробіття, то зараз цей показник не перевищує 5-6%. Останні роки спостерігається тенденція розвитку бізнесу в країні.

Переваги проживання у Румунії ми для себе помітили такі.

Українці, білоруси та громадяни інших країн, які переїхали до Румунії, мають можливість тривалий час перебувати в Євросоюзі. Через 8 років за бажання можна буде оформити румунське громадянство, а це вже зовсім інші перспективи. Будь-яка країна ЄС буде доступна для проживання, роботи, навчання, бізнесу.

До переваг проживання в Румунії особисто я можу зарахувати той момент, що це гарна країна. Вона славиться сприятливими погодними умовами. Тут є вихід до моря. У Румунії безліч визначних пам’яток, цікава кухня.

Проживання на румунській території буде набагато дешевше порівняно з багатьма іншими країнами, що входять до Європейського союзу, хоч рівень життя й нижчий. Рівень злочинності в Румунії досить низький.

Румуни – добрі та чуйні люди. У цій дивовижній країні переважає позитивна атмосфера.

Чи є мінуси? Звичайно.

Люди, які мешкають на території Румунії, можуть зіткнутися і з деякими труднощами. Насамперед це стосується низької якості медицини, особливо у державних лікарнях. Якщо ви потребуєте у якісному медичному сервісі, краще звертатись до приватної клініки.

У Румунії іноземцю буде досить складно знайти роботу із гідною заробітною платою. Якщо ви хочете надовго затриматись у країні, вам потрібно буде вивчити румунську мову.

Ціни в Румунії на проживання встановлені на цілком доступному рівні. Якщо ви захочете орендувати однокімнатну квартиру у центрі міста, то за це потрібно буде заплатити 285 євро. За 205 євро пропонується житло у віддалених районах.

Продукти харчування, наприклад, молоко, яйця, сир, м’ясо, фрукти та овочі пропонуються приблизно за такими ж цінами, як і у наших містах. Однак тут багато залежить від місця покупки. У супермаркетах продукти обходяться дорожче, на ринку дешевші.

У цілому нам подобається, але все рівно до чужини звикається тяжко.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.