fbpx

Дуже хочу, щоб мої родичі з України вже поїхали додому, але не знаю, як їм про це сказати. Зробили в мене вдома місце зібрання переселенців!Я живу у Франції, у містечку не далеко від столиці. По роботі я три чотири рази на тиждень їжджу у Париж

Я живу у Франції, у містечку не далеко від столиці. По роботі я три чотири рази на тиждень їжджу у Париж.

Опинилася я у Франції 15 років тому, спочатку вчилася, а потім вийшла заміж за француза. На жаль, два роки тому я овдовіла, але Міхаель залишив мені будинок і машину. Діток у нас нема.

Коли в Україні все це почалося, я одразу покликала до себе рідних: маму і сестру з двома дітьми. Мама відмовилася, а сестра з дітьми і сестра її чоловіка, теж з дитиною, приїхали.

Усього я їх у себе поселила п’ятеро людей. Важко, коли стільки народу в будинку, а ти звик до тиші, але я розуміла, що повинна допомогти, головне – що навкруг мир.

Та йшли місяці, і дещо змінилося так, що мені вже дуже важко жити в такій обстановці.

На роботу ні сестра, ні її зовиця не збиралися й не збираються, хоча я обом пропонувала допомогти з працевлаштуванням. Діти ж в школу ходять. Вони отримують виплати невеликі, одягаються з гуманітарноі допомоги, отримують продукти і якісь побутові речі.

Ну а в основному їх утримую я, за комунальні у них нічого не прошу, хоча плачу в три рази більше, ніж коли жила сама. та бентежить мене інше.

Звичайно, що моя рідня – не єдині люди з України у нашому місті, є чимало й інших переселенців. З ними й потоваришували за ці місяці мої родички. І тепер, в ті дні, коли я на роботі, вони збирають своїх друзів з дітьми у мене вдома, в саду, в альтанці, на кухні на посиденньки.

Я повертаюся – вони ще або сидять і тільки після мого приходу швиденько розходяться, або щойно порозходилися, а моя сестра й зовиця не дуже поспішають все прибирати. При цьому компанія користується  моїм посудом, кухнею, продуктами.

Коли я намагалася говорити про це з родичками, вони говорять, що я скнара, що їм треба спілкуватися з українцями, а робити це десь в місті в кафе дорого, хоча іноді вони дійсно ходять в парки чи сквери. Та більше люблять збиратися у мене вдома.

Я дуже втомилася, якщо чесно. На скільки я знаю, в Україні в багатьох областях зараз спокійно, тому я б дуже хотіла попросити їх з’їхати або на окреме житло і йти працювати, або додому.

Та чи можна так зробити? Чи це дійсно буде не по-родинному? Підкажіть.

Передрук без посилання заборонено.

Фото ілюстративне, авторське.

You cannot copy content of this page