fbpx

Два роки тому мені дісталася в спадок частка в приватному будинку і 1/9 частка в квартирі. Три спадкоємця – двоє дітей і чоловік, який не є їх біологічним батьком або опікуном, всі повнолітні, і спадщина – приватний будинок і ділянка 10 соток, придбані в шлюбі, ⅓ квартири, придбаної до шлюбу. Були дві основні проблеми. Цю приголомшливу новину ми дізналися в процесі оголошення заповіту

Два роки тому мені дісталася в спадок частка в приватному будинку і 1/9 частка в квартирі.

Три спадкоємця – двоє дітей і чоловік, який не є їх біологічним батьком або опікуном, всі повнолітні, і спадщина – приватний будинок і ділянка 10 соток, придбані в шлюбі, ⅓ квартири, придбаної до шлюбу. Були дві основні проблеми.

Перша проблема. Спадкодавець була впевнена, що за заповітом будинок і земля перейдуть у власність старшої дитини і будуть справедливо розділені на три частини між усіма спадкоємцями. А частка в квартирі розділиться тільки між дітьми. Але в підсумку чоловік отримує половинуу, а частка в квартирі, не зазначена в заповіті, ділиться між трьома спадкоємцями в рівних частинах. Цю приголомшливу новину ми дізналися в процесі оголошення заповіту.

Друга проблема: між родичами були дуже натягнуті стосунки.

Жити в будинку і утримувати його нікому не хотілося, тому прийняли рішення продати його. Один з родичів зголосився оформити документи.

Але, як і очікувалося, у процесі продажу виникли численні конфлікти родичів з цим родичем, дядьком Тарасом. Покупці внесли половину грошей за будинок готівкою, передавши їх дядькові. З усіх питань вони зверталися до нього. Він переконав їх, що у спадкоємців з ним гармонійні взаємини, тому покупці вказали його реквізити для внесення суми, яку вони взяли в іпотеку.

Про це все стало відомо виключно в кабінеті нотаріуса при оформленні купівлі-продажу будинку. Відмовити було складно, оскільки будинок проходив довгу перевірку банком, угода була на межі зриву. Нам підказали оформити позику з боку дядька Тараса: нібито йому позичили суму, еквівалентну частці в будинку, під відсотки і терміном на місяць.

Дядько не зміг відмовитися, оскільки на кону були великі суми, а також можливість назавжди забути одне про одного.

В результаті половина вартості будинку була добровільно розділена на дві частини, кожна з яких дісталася дітям Орисі Степанівни. Один з дітей вклав спадок в облігації, інший придбав автомобіль, а решту грошей перевів на депозит.

Висновок з усьго я зробила для себе такий. Потрібно прописувати все майно в заповіті, якщо вирішили йти цим шляхом. Враховувати, що спільно нажите майно буде розділено незалежно від бажання спадкодавця.

І краще витратити час і гроші на юристів, які розкажуть, які права та шляхи оскарження будуть у спадкоємців. Не соромитися ставити запитання нотаріусу. Вивчати питання самостійно: сподіватися на сумнівні поради з інтернету і на авось – наївна затія. Ми дуже програли в грошах, нерви і час були витрачені колосальні. Ось так, тому будьте уважні і бережіть себе!

Передрук без посилання на Ibilingua.com заборонено

Фото ілюстративне, Ibilingua.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page