fbpx
життєві історії
Двадцять три роки тому я поїхала працювати в Іспанію. Прибирала в родинах, доглядала літніх. А потім вийшла заміж за заможного старшого за мене на 17 років іспанця Хосе. Та я була щаслива, а потім успадкувала його будинок і деякі статки, бо мій чоловік не мав дітей. А тепер діти, які вивезли мою стареньку маму з небезпеки і самі не мають тепер житла, вимагають щоб я продала своє іспанське майно і гроші – їм. Маму, якій вже за 80, можна влаштувати в приватний будинок для літніх людей в Україні, я би змогла оплачувати

Двадцять три роки тому я поїхала працювати в Іспанію, подруга покликала. Прибирала в родинах, доглядала літніх. А потім вийшла заміж за заможного старшого за мене на 17 років іспанця. Та я була щаслива, а потім успадкувала його будинок і деякі статки, бо Хосе не мав дітей.

І ось тепер діти, які вивезли мою стареньку маму з небезпеки і самі не мають тепер житла, вимагають щоб я продала грецьке майно і допомогла їм фінансово. Розповім по-порядку.

Сама я з Донеччини, жили там ми в райцентрі. Коли виросли мої діти, ми з чоловіком розлучилися (зараз його вже нема на світі), а я двадцять х хвостиком років тому я поїхала працювати в Іспанію. Прибирала в родинах, доглядала літніх людей.

Було важко, та я всією душею полюбила цю сонячну країну, її клімат і повітря, до того ж мала змогу допомагати своїм дітям. Вони створили власні родини, дочка наглядала за моєю мамою, оскільки вони жили в одному містечку, а син з родиною в іншому місті.

А потім мені дуже пощастило – я вийшла заміж за заможного старшого за мене на 17 років іспанця Хосе. Та я була щаслива у шлюбі. Пізнала справжнє жіноче щастя. А коли я овдовіла, то успадкувала його будинок і деякі статки чоловіка, бо Хосе не мав своїх дітей.

Коли в Україні тому почалося це все жахіття, я хотіла, щоб мої рідні всі приїхали до мене. Але вони відмовилися: мама вже слабка, а дочка й невістка відмовилися залишати чоловіків.

На щастя, всі вони виїхали з небезпечного регіону на вільну частину України, знайшли прихисток на орендованому житлі у Вінниці. Мама моя живе з дочкою.

І ось тепер мої діти, які вивезли мою стареньку маму з небезпеки і самі не мають тепер власного житла, вимагають щоб я продала іспанське майно і поверталася з грошима в Україну. Щоб за гроші, які отримаю з продажу, допомогла їм придбати квартири, а дочка хоче, щоб я сама доглядала свою маму.

З одного боку, вони праві. Але з іншого – мій дім вже давно в Іспанії, хоч я й не маю тут рідних. Та все мені тут вже своє, рідне, маю гарних друзів, спілкуюся з родичами Хосе.

Та й що я робитиму в Україні? Тут я давно маю власну квіткову крамничку, вона – моє хобі, захоплення, справа для душі, й дохід невеликий приносить.

Я запропонувала дітям, що буду їх трохи фінансово підтримувати щомісяця, а маму, якій вже за 80, можна влаштувати в приватний будинок для літніх людей в Україні, я би змогла оплачувати її перебування там.

Але дочка від такої моєї пропозиції категорично відмовилася, сказала, що не вчинить ніколи так з бабусею Марією. Хоча я вважаю, що це цілком прийнятний і людяний варіант, тут, за кордоном, до цього ставляться абсолютно спокійно й нормально.

Отже, підсумок моєї історії такий. Я ще думаю, але все ж таки схиляюся до того, щоб не продавати будинок і магазин в Іспанії і в Україну все таки не повертатися.

Діти наразі відмовилися зі мною спілкуватися, але у мене є їхні картки й рахунки, буду просто мовчки щомісяця скидати посильну для мене грошову допомогу.

Прикро і сумно тільки, що син і дочка позбавили мене можливості спілкуватися з онуками і бачити по відео маму, але і я не можу ось так просто піти у них на поводу.

Дуже хочу почути сторонню дуку щодо моєї ситуації. Хто з нас правий? Як би ви вчинили на моєму місці, дорогі читачі цього сайту?

Дякую зарані за всі поради й думки! Всім щастя, миру й добра!

Автор – Олена К.

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page