fbpx
Україна
Експерти розповіли, на скільки просяде гривня до кінця року

На зміцнення курсу гривні по відношенню до долара вплинули чотири чинники: сільське господарство, перерахування українських “заробітчан”, високі ціни на сталь і руду на зовнішніх ринках і позитивні очікування населення.

Про це “Сегодня” на конференції “Економіка України: виклики та перспективи” сказала головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан.

“Зараз кілька чинників впливають на курс. Є сезонні чинники, які проявляються у нас зазвичай влітку і навесні, і ніхто не нервує з приводу кризи зараз, очікування населення щодо валютного курсу позитивні.

Є чинник, пов’язаний з сільським господарством, коли аграріям необхідно купувати добрива. це, переважно, дрібні компанії. Те, що вони отримали від врожаю минулого року, вони конвертують і купують добрива. Частково це, звісно, імпорт.

Але також частково їм потрібно оплачувати багато витрат на внутрішньому ринку на посівну кампанію. Тому ось такі два чинники – вони зіграли роль”, – сказала аналітик.

Також, за її словами, є ще один важливий чинник, якого статистика поки що не показує. “Швидше за все збільшилися перерахування від наших працівників за кордоном. Дуже багато людей їде до Польщі. Там зареєстровано понад мільйон офіційно працюючих українців. У статистиці ми не бачимо, щоб сильно збільшився приплив грошей від них. Але я думаю, що статистика просто не все враховує , і ці гроші приходять до країни. Тому така ситуація на валютному ринку і створилася”, – вважає Білан.

Читайте також: В УКРАЇНІ ВВЕДУТЬ ДЕКЛАРУВАННЯ ДОХОДІВ

Головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital прогнозує, що до кінця року гривня може просісти до 10%. “Що буде далі, ну я думаю, що ніякого вибуху не буде.

Але восени у нас зазвичай на курс впливає більше чинників, які послаблюють валюту. Зараз ще що підтримує курс? Високі ціни на сталь і руду на зовнішніх ринках.

Але вони вже знижуються, поступово заходитиме менше валютної виручки. Це не означає, що буде різка девальвація. Можливо, якийсь час буде підвищений попит на валюту. Невелика девальвація цілком можлива до 10% до кінця року”, – підсумувала Олена Білан.

facebook